Międzynarodowy Dzień Urody 2023

 

„Najpiękniejszym makijażem kobiety jest jej pasja, ale kosmetyki łatwiej kupić” – Yves Saint Lauren.

Agencja Informacyjna: Uroda to nie tylko najistotniejszy kobiecy atut, lecz również podstawa miliardowego globalnego biznesu. Walory piękna doceniano już w starożytności, poszukując sposobów na jego pielęgnowanie i zachowanie. Kanon  zmieniał wraz z czasami, od Nefretete, Kleopatry, Wenus z Milo, poprzez kształtne muzy Rubensa aż do współczesnego kanonu hollywoodzkiego piękna. Co roku 9 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Urody.

„Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane.” powiedziała niegdyś Coco Chanel. Kolor włosów, wzrost, kształt sylwetki, rysy twarzy, wielkość i kolor oczu, wygląd ust. Wszystko to wpływa na wygląd, a zarazem urodę kobiety. Bez wątpienia każda z kobiet ma w sobie osobliwe piękno. Postrzeganie urody kształtowane jest poprzez epokę w jakiej żyjemy oraz kulturę i sztukę danych czasów. Tak jak zmieniają się trendy, zmienia się również świadomość postrzegania, wizerunek kobiecego piękna, a także sposoby pielęgnowania urody i ciała. Nie da się zatem określić jednoznacznie definicji urody, ani określić ponadczasowego ideału piękna.

Niewątpliwie na urodę najbardziej wpływa poczucie własnej wartości. Dbanie o wygląd i inwestowanie we własne piękno niezwykle zwiększa pewność siebie. Przez wieki uroda była zdecydowaną domeną kobiet. W ostatnich latach jednak po kosmetyki i różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne sięgają również mężczyźni. Dla przemysłu „urodowego” stało się impulsem do kolejnego rozwoju.

Potrzeba pielęgnacji urody przez wieki rozwinęła ogromny rynek dla biznesu. Na świecie istnieją setki, a nawet tysiące firm zajmujących się poprawą urody. Od małych salonów kosmetycznych, fryzjerskich i stylistów, poprzez ośrodki SPA, kliniki medycyny estetycznej, aż po ogromne koncerny kosmetyczne. Wszelkie zabiegi wykonywane w profesjonalnych salonach, jak również zabiegi domowe, do których potrzebne są kosmetyki mają duży wpływ na urodę i pewność siebie. Konieczność zadbania o włosy, skórę, paznokcie czy makijaż przynosi miliardowe zyski na całym świecie.

Obchodzony 9 września Międzynarodowy Dzień Urody to doskonała okazja do tego, by zadbać o własna urodę. Odpowiednie świętowanie może przynieść każdemu chwile przyjemności i relaksu w zabieganym świecie. Należy jednak pamiętać, że uroda wymaga od nas znacznie więcej czasu. Drobne, systematyczne zabiegi, takie jak nakładanie kremu, maseczki czy wizyta w salonie urody wpłyną korzystnie nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również samopoczucie, które nierozerwalnie wiąże się z poczuciem własnego piękna.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /now/ 5.09.2021

Aktualizacja: 8.08.2023