Międzynarodowy Dzień Pozytywnie Zakręconych

 

Agencja Informacyjna: Każdego roku 17 sierpnia obchodzimy jedno z bardziej nietypowych świąt- Międzynarodowy Dzień Pozytywnie Zakręconych. Święto powstało w 2013 roku z inicjatywy Jerzego Jabłonki, organizatora konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”.

Światowy Dzień Optymisty 2023

Święto osób pozytywnie zakręconych ma swoje początki w popularnym programie telewizyjnym. Teleexpress prowadził galerię ludzi pozytywnie zakręconych, gdzie pokazywano osoby, których pasje lub pomysły nie były zwyczajne. Jedną z takich osób jest pochodzący z Puław Jerzy Jabłonka, który jest pomysłodawcą jedynego w Polsce i Europie Muzeum Pomocy Drogowej, Holowania i Ratownictwa Drogowego. Prowadził też w rodzinnym mieście Puławską Strefę Kultury 4D. w 2013 roku Jerzy Jabłonka zorganizował Pierwszy Ogólnopolski Konkurs o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”. 21 maja 2013 roku odbyła się wielka Gala konkursu, podczas której ustanowiono 17 sierpnia Międzynarodowym Dniem Pozytywnie Zakręconych. Święto na stałe weszło do kalendarza świąt nietypowych.

Ludzie pozytywnie zakręceni to osoby, które są bardzo mocno zaangażowane w swoje pasje, często bardzo nietypowe. Miewają zwariowane pomysły i plany i robią wszystko by je zrealizować. Takie osoby są często pozytywnie zwariowane i optymistycznie nastawione do życia. Czerpią ze swojego hobby wiele radości, którą potrafią zarazić innych.

Liczby Mówią: Światowy Dzień Roller Coastera

W Międzynarodowy Dzień Pozytywnie Zakręconych warto pomyśleć o swojej pasji, przypomnieć sobie dawne hobby, coś co sprawiało nam radość lub też  poszukać dla siebie czegoś zupełnie nowego. W szarej codzienności wprowadzenie kilku barwnych aspektów na pewno każdemu przyniesie wiele szczęścia i pomoże optymistyczniej spojrzeć na życie.

Agencja Informacyjna, Kultura /NOW/ 15.08.2023