Męskie Granie 2019

 

Męskie Granie w 2019 roku celebruje dziesięciolecie istnienia projektu. Z tej okazji trasa została zwiększona o dodatkowy koncert, a artyści przygotowali specjalną piosenkę.

 

Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Wtedy odbyło się sześć koncertów, z finałem w Warszawie. Od 2012 roku ostatni koncert tradycyjnie ma miejsce w Żywcu. Od tamtego czasu w trasie udział wzięło mnóstwo czołowych artystów z Polski, między innymi: Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Maciej Maleńczuk, Monika Brodka, OSTR, Stanisław Sojka i wielu innych. Dużą popularność projekt zyskał w 2018 roku, dzięki utworowi “Początek” wykonanego przez Podsiadło, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego.

 

“Początek”:

 

 

Organizatorzy idą za ciosem i tym razem odbędzie się osiem koncertów. 23 i 24 sierpnia w Żywcu wystąpią: Daria Zawiałow, król, ŁĄKI ŁAN, Sokół + Goście, SORRY BOYS, THE DUMPLINGS, VOO VOO oraz MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA. Trasa wystartowała 13 lipca w Poznaniu.

 

“Tegoroczna trasa Męskiego Grania upływa pod hasłem „Ż muzyką” i to właśnie muzyka jest dla nas najważniejsza. Z uwagi na ogromne zainteresowanie trasą zdecydowaliśmy się zorganizować dodatkowy koncert w Żywcu, aby jak najwięcej fanów projektu mogło poczuć jego wyjątkową atmosferę” – mówi Ewa Kierlik, przedstawicielka Marki Żywiec.

 

Tym razem utworem reklamującym projekt jest piosenka “Sobie i Wam”. Do artystów dołączył także Igor Walaszek. Oprócz niego na czele trasy są również: Nosowska, Organek i Zalewski.

 

“Sobie i Wam”

 

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 07.08.2019

 

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Krzysztof_Zalewski#/media/File:Rocket_Festiwal_2014_Krzysztof_Zalewski_2643.jpg

Related Post