Miłość z Facebooka – najnowsza płyta Artura Gotza dostępna już w Walentynki

 

„Miłość z Facebooka” to już czwarty album wokalisty Artura Gotza. Piosenki proponowane na płycie to zabawa konwencjami. Utwory muzycznie nawiązują do vintage-popu, a tekstowo są blisko satyry i kabaretu.

 

Miłość z facebooka na Walentynki

 

Album „Miłość z Facebooka” Artura Gotza to nowa, zaskakująca odsłona artysty, który jest ogromnie aktywny koncertowo, nawet w czasach pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W ciągu ostatnich kilku lat wystąpił na kilkuset koncertach w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Związku Australijskim, Nowej Zelandii i Republice Kuby. Ostatnio wydana płyta z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, w elektronicznych aranżacjach, okazała się prawdziwym hitem. Być może teraz będzie podobnie.

 

 

Wszystkie piosenki zamieszczone w albumie „Miłość z Facebooka” Artura Gotza są utworami premierowymi, napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka, który tworzył repertuar dla takich gwiazd jak Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Justyna Steczkowska, Golec uOrkiestra, Mietek Szcześniak, Stachursky, Leszcze, i wielu innych.

 

 

W teledysku do singla „Janusz i Grażyna” brawurowo zagrał Michał Wiśniewski. Klip „Domówka” został nagrany przez fanów artysty, z całego, w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. „Piątek piąteczek, piątunio”, który zrealizowano na ulicach Łodzi, ma za zadanie bujać i kołysać w piątkowe wieczory. Tytułowa „Miłość z Facebooka” nagrana została z udziałem Basi Garstki i Tomka Ciachorowskiego. Wszystkie wymienione teledyski można zobaczyć na YouTube.

 

W najnowszym teledysku, do piosenki „Karty na stół” nieśmiały, małomiasteczkowy kawaler spotyka się ze zblazowaną bywalczynią dancingów. Nie stronią od drinków i namiętnego tańca. Karty zostają odkryte, serce podane na dłoni. Czy ta historia może się dobrze skończyć? W rolach głównych wystąpili Monika Ambroziak i Artur Pontek. Teledysk reżyserowała Ewa Kałat, a zdjęcia zrealizowano w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Premiera klipu odbędzie się 10 lutego na YouTube.

 

 

Album „Miłość z Facebooka” powstał m.in. ze środków zebranych przez artystę podczas akcji crowdfundingowej na portalu „odpal projekt”. Patronat medialny nad płytą objęli: „Angora”, Telewizja TVS, „Imperium Kobiet”, „Law Business Quality”, Agencja Informacyjna, Planeta Kobiet, Kulturalnipl. Albumowi patronuje także 8 rozgłośni radiowych: Radio Łódź, Radio PiK, Radio Lublin, Radio Rzeszów, Radio Opole, Radio WNET, Radio Płock, Radio Świnoujście. Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl

 

 

Artur Gotz to aktor i wokalista. Na scenie występuje od 11. roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (wydział lalkarski). Po studiach związany z teatrami Warszawy: Teatrem 6. piętro (od 2013 r.), Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego w Warszawie (od 2009 r.), w latach 2006-09 aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, w latach 2011-2019 występował w Teatrze Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Obecnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie i Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Teatrem Nowym w Łodzi.

 

Artur Gotz, jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” (reż. G. Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w serialach telewizyjnych. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie. Jest głównym bohaterem powieści „Idol” pisarki Marty Fox.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 25.01.2022