Kongres 60 Milionów

Szacuje się, że na świecie żyje około 60 milionów Polaków. Z tej właśnie liczby swoją nazwę zaczerpnął Kongres 60 Milionów. Wydarzenie jest okazją do podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata, a także jej pozycji w relacjach międzynarodowych, szczególnie w wymiarze gospodarczym.

 

Pomysł zorganizowania Kongresu 60 Milionów zrodził się w 2018 roku, kiedy to przypadała setna rocznica odzyskania niepodległości. Według organizatorów była to doskonała okazja do spotkania w gronie polonijnym. Celem Kongresu jest zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą oraz określenie wagi tej współpracy wraz z płynącymi z niej korzyściami.

 

Podczas Kongresu 60 Milionów zostaną poruszone takie tematy jak relacje polsko-włoskie, korzyści z inwestowania w Polsce, a także  Polska jako wartościowy kierunek turystyczny. Uczestnicy będą mieli także możliwość zobaczyć prezentację helikopterów. Ostatniego dnia Kongresu odbędą się zawody narciarskie o Puchar 60 milionów.

 

Kongres 60 milionów adresowany jest do Polaków żyjących zarówno w kraju jak i za granicą. Wydarzenie jest przygotowywane przez portal 60mln.pl. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Jak dotąd odbyło się dziesięć edycji Kongresu 60 Milionów w czterech państwach i na dwóch kontynentach.

Kongres jest bardzo ważną okazją do spotkania dla polonii z całego świata. Wydarzenie zaplanowano na 27-29 lutego 2020 w Mediolanie w siedzibie koncernu Leonardo przy Via Giovanni Agusta 520.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /now/ 28.01.2020 r.