Aby miłość towarzyszyła nam przez cały rok…

Ten kalendarz został zrobiony dla Ciebie, aby miłość towarzyszyła Tobie przez cały rok. – Takie przesłanie towarzyszy „amore 2018 – najważniejsze jest kochanie” – kalendarzowi ściennemu. Jego twórcami są Luiza Kwiatkowska – graficzka i Juliusz Erazm Bolek – pisarz. Właśnie teraz kalendarz jest dostępny w sklepach Empik.

Tylko Miłością można odmierzać etapy życia lub raczej tylko Ona potrafi zatrzymać Czas w miejscu. Kto kocha lub jest kochany ten żyje, choć wówczas życiem mogą targać różne emocje. – Można przeczytać w informacji o kalendarzu ściennym „amore 2018 – najważniejsze jest kochanie. To wyjaśnia dlaczego właśnie miłość stała się myślą przewodnią publikacji.

Miłość, Miłość, ciągle Miłość, wszechobecna i wszechogarniająca. Od Niej się wszystko zaczyna i na niej się wszystko kończy, a kto jej nie doświadczył to jakby nie żył. Miłosna tematyka jest atrakcyjna, ze względu na ponadczasowe zainteresowanie samym uczuciem. W kwestii Miłości wszyscy mają coś do powiedzenia, ale do tej pory nikomu nie udało się wyczerpać tego emocjonalnego tematu. Czas zatem na nową garść spostrzeżeń – krótkich, z humorem i ciepłem, czasem filozoficznych, tym razem autorstwa Juliusza Erazma Bolka. Są one uzupełnione wspaniałą oprawą w postaci przepięknych i oryginalnych ilustracji Luizy Kwiatkowskiej.

Prezentowane w kalendarzu utwory Juliusza Erazma Bolka pochodzą ze zbioru miniatur, aforyzmów i myśli autora. Wybór stanowi wielowymiarową podróż po doświadczeniach i spostrzeżeniach związanych z miłością, jedynym niepowtarzalnym i budzącym prawdziwe emocje uczuciu. Lapidarna forma zastosowana przez poetę pozwala na wydobycie czystej esencji, która prowadzi do poznania najskrytszych tajemnic miłości.

Prezentowane w kalendarzu grafiki były wcześniej wykorzystane jako aplikacje w kolekcji mody porter. Teraz mogą stanowić ozdoby ścian mieszkań i biur przez cały 2018 rok. Wszystko za sprawą Wydawnictwa Eurograf, które postanowiło rozpowszechnić artystyczne dzieło Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka, w postaci kalendarza ściennego „amore 2018 najważniejsze jest kochanie”, dostępnego w sklepach sieci Empik lub w sklepie internetowym pod adresem. Z pewnością warto skorzystać z okazji i nabyć ten wyjątkowy kalendarz zwłaszcza, że zawiera on życzenie aby przyniósł Tobie i Twoim najbliższym szczęście w Miłości.

Luiza Kwiatkowska zajmuje się formami wizualnymi. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z tytułem doktora sztuki. Twórcze poszukiwania kontynuuje w takich dziedzinach jak grafika wydawnicza, ilustracja, plakat i fotografia. Tworzy też wideoklipy. Jej prace są publikowane w prasie. Jest autorką kilkunastu kalendarzy ściennych wspólnie z Juliuszem Erazmem Bolkiem. Jej plakaty były wystawiane na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach oraz na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie.

Juliusz Erazm Bolek – pisarz, laureat nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO. Jego poemat „Corrida” został wyróżniony tytułem „Wiersz Roku”. Ustanowił rekord Guinnessa na największą książkę poetycką. Jego wiersze stały się tematem piosenek. Najważniejsze książki w dorobku autora to: „Abracadabra”, „Prywatne zagrożenie”, „Sekrety Życia”, „Serce błyskawicy”, „Skróty szaleństwa” oraz album plakatów poetyckich „Och! Ziemio Ty Moja!” a także książka poezji konkretnej „Litery i symbole”. Jego twórczość została przetłumaczona na ponad 30 języków świata.

Wydawnictwo Eurograf istnieje od 2002 roku. Specjalizuje się bardzo atrakcyjnych projektach oraz wysokiej jakości drukach, co sprawiło, że uchodzi za jednego z najlepszych producentów kalendarzy w Polsce. W bogatej ofercie znajdują się zarówno produkty licencyjne („Kot Simona”, „Mały Książę”, „Muminki”, „Snoopy”, „Disney”), jak i oryginalne projekty (kalendarze coachingowe, artystyczne – stworzone wraz z Luizą Kwiatkowską i Juliuszem Erazmem Bolkiem, kalendarz Antystresowy czy Antykalendarz). Ponadto od listopada 2017 roku Eurograf wydaje na licencji PZPN czasopismo dla dzieci i młodzieży „Kocham Futbol”.