Joasia Gąska i jej Bzdurodrom

 

„Bzdurodrom” to tytuł nowej wystawy malarstwa Joasi Gąski. Wszystko co robi ta artystka budzi zainteresowanie i kontrowersje. Tak też zapewne będzie i tym razem, do czego przekonuje już sam tytuł ekspozycji.

 

Bioniczna Wyrocznia Joasia Gąska jest artystką multimedialną oraz malarką konceptualną. „Bzdurodrom” to w założeniu wystawa dzieł sztuki opowiadających o wielkim sukcesie Polski. Ekspozycja ma unaocznić widzom, że w Polsce wybudowaliśmy alternatywną rakietę do Falcon 9 Elona Muska, tylko że złożoną z bzdur. To bez wątpienia kolejny sukces, a sukcesów nigdy za mało.

 

Joasia Gąska jest startupem artystycznym, którego celem jest otoczenie malarki bańką inwestycyjną.

„Polska dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich Polaków stała się miejscem, w którym jest wiele autostrad i sklepów. Można się szybko przemieszczać i układać sztabki złota w piramidki.” – Wyjaśnia artystka Joasia Gąska. – „Chodzi o kulturę, chodzi o rewolucje intelektualną.” – Dodaje. – „Myślę w czasie kiedy wszyscy siedzą w apatii. Chcę wywołać debatę na temat pieniędzy na kulturę. My ludzie kultury, musimy się złączyć z wielkim biznesem. W gospodarce jest turbodużo hajsu i trzeba przekierować ten strumień”.

 

 

Wystawa „Bzdurodom” której autorka jest Joasia Gąska wpisuje się w nową koncepcje jednodniowych ekspozycji. Wystawa będzie czynna tylko w sobotę 26 października 2019 roku w godz. 18.00 – 22.00, w Galerii Muzeum Internetu przy ul. Odyńca 63 A, lok. 3 w Warszawie.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /BEJ/ 21.10.2019