Opłata turystyczna – blaski cienie

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to nie tylko prezentacja ofert, to również ważna okazja do spotkania branży. Taka okazja sprzyja ważnych i aktualnym dyskusjom dotyczącym środowiska i klientów.

Podobnie będzie na 26 Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw, jakie zaplanowano w dnia 22 – 24 listopada 2018 roku. Podczas nich odbędzie się wiele merytorycznych spotkań i dyskusji.

Wśród zapowiedzianych jest m. in. organizowana przez portal WaszaTurystyka.pl debata pod tytułem „Opłata turystyczna – jak skutecznie wprowadzić ją w Polsce?”.

To ostatnio bardzo gorący temat. Dotyczy on nie tylko wielu miejscowości turystycznych, ale również bardzo istotnych przychodów gmin.

Eksperci i uczestnicy debaty porozmawiają o tym, jak wprowadzić w Polsce opłatę turystyczną, jakie byłyby zalety jej wprowadzenia, dokąd powinny być kierowane uzyskane z niej pieniądze i jak powinny być one dzielona a także, jak opłata funkcjonuje w innych krajach europejskich.

W dyskusji wezmą udział m. in.: prof. Jacek Borzyszkowski (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku), Jarosław Lichacy (Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych), Daniel Lisak (Kierownik Biura Krynickiej Organizacji Turystycznej), Marcin Mączyński (Sekretarz Generalny i wiceprezes Izby Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego), Agnieszka Puszczewicz (Dyrektor Biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej), Wioletta Samborska (Dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocław), Agnieszka Sikorska (Dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej), Izabela Stelmańska (Wicedyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego) oraz Justyna Przekopiak (Dyrektor Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów).

Moderatorem będzie Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl

Agencja Informacyjna gospodarka (JUZ) 12.11.18

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /JUZ/ 12.11.2018