IV edycja konkursu „Kadry z Polski… i nie tylko”

Rusza czwarta edycja konkursu filmowego „Kadry z Polski… i nie tylko”, w którym wyłaniani są laureaci na najlepszy film promocyjny w turystyce. Tytuły można zgłaszać w trzech kategoriach. Dwie z nich dotyczą filmów promujących regiony i miasta w Polsce. W trzeciej kategorii wyłoniony zostanie najlepszy spot promujący inne kraje. Organizatorem konkursu jest redakcja portalu WaszaTurystyka.pl.

W ostatnich miesiącach, od momentu wybuchu pandemii, sytuacja branży turystycznej stała się niezwykle trudna. Mimo stopniowego znoszenia ograniczeń poprawa sytuacji nadal dla branży nie dość odczuwalna. Przez długi czas odizolowania jedynie spoty reklamowe przypominały turystom o miejscach, do których nie mogli się udać oraz zachęcały do planów turystycznych na przyszłość. Tym ważniejsze stało się tworzenie spotów i filmów, które promują kraje, produkty oraz kierunki. Konkurs filmowy Kadry z Polski… i nie tylko” nabiera więc większego znaczenia, a IV edycja może stać się wyjątkowa.

Pomimo pandemii i braku możliwości podróżowania, organizatorzy uważają, że mogło powstać wiele profesjonalnych i amatorskich filmów promocyjnych. Również teraz, gdy zaostrzenia dotyczące podróży zostały złagodzone, twórcy mogą przygotować swoje prace.

Organizatorzy konkursu filmowego „Kadry z Polski… i nie tylko” przypominają, że tak jak i w poprzednich latach, celem konkursu jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, wyróżniających się jakością techniczną, zachęcających do odwiedzenia danego miejsca czy regionu oraz takich, które mają atrakcyjną formę i klarowną treść. Podczas oceny jury weźmie pod uwagę pomysłowość, innowacyjność, a także jakość przekazywanych treści.

Filmy, które zakwalifikują się do konkursu głównego, oceniane będą w trzech następujących kategoriach:

  1. Mój region najpiękniejszy

Długość filmu 180 – 300 sekund
Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości

  1. Smaczek regionu

Długość filmu 60 – 180 sekund
Film ma promować miejsca, obiekty, szlaki turystyczne, produkt turystyczny itp.

  1. Świat jest piękny

Długość filmu 180 – 300 sekund
Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości poza Polską

Niezależnie od kategorii, do której zgłaszany jest film, może on być nakręcony dowolną techniką. Przesyłane pliki konkursowe powinny mieć format mp4 lub avi, jakość minimum 800 x 600. Preferowana jest rozdzielczość HD.

Filmy do konkursu filmowego „Kadry z Polski… i nie tylko” można zgłaszać do 30 września 2020 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Forum Promocji Turystycznej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 22 października 2020 roku podczas VIII Forum Promocji Turystycznej, w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

W składzie tegorocznego jury znaleźli się:

Arkadiusz Bińczyk – wiceprezes zarządu Agencji PR AM Art-Media,

Juliusz Bolek – wykładowca Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu,

Tomasz Brzozowski – prezes Impresja PR, wydawca Kurier365.pl, BiznesCiti,

Adam Gąsior – redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl,

Michał Fajbusiewicz – dziennikarz telewizyjny, scenarzysta i realizator filmowy

Ignacy Krasicki – Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Marcin Mączyński – sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego,

Piotr Pogonowski – dyrektor zarządzający Polonusa

Partnerami konkursu oraz fundatorami nagród są: Agencja Informacyjna, Agencja PR AM Art-Media, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, RaportCSR.pl i narodowy przewoźnik autokarowy Polonus.