Festiwal pirotechnicznych emocji

 

Zamek Czocha w Leśnej jest jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc do planów filmowych. To w Leśnej były plany filmowe do takich produkcji jak „Gdzie jest generał?”, „Twierdza szyfrów” „Ułańska ballada”, „Dwa światy”, „Norymberga” i „Dolina Bogów”. Stąd idea organizacji tam Festiwalu Pirotechniki Filmowej. W 2018 roku odbyła się pierwsza edycja tego wydarzenia.

W dniach 15-17 sierpnia 2019 roku będzie miała miejsce kolejna odsłona festiwalu.

“To druga edycja imprezy, która przyciąga nie tylko miłośników kina, ale i koneserów mocnych wrażeń oraz miłośników historii. W tym roku część zamkowych komnat zapełni się elementami scenografii z kręconych u nas filmów, również serwowane podczas festiwalu dania nawiązywać będzie do ulubionych potraw filmowych bohaterów. Nasi goście wezmą udział w prelekcjach dotyczących sprzętu militarnego, spotkają baśniowe postacie, wejdą w świat kosmicznych potyczek bohaterów filmów fantastycznych. Liczne atrakcje i warsztaty sprawią, że trzy festiwalowe dni będą dla każdego uczestnika niezwykłą filmową przygodą okraszoną wiedzą historyczną i sporą dawką adrenaliny” – mówi Jarosław Kuczyński, dyrektor Zamku Czocha.

Festiwalowi będzie towarzyszyć kilka stref: sprzedażowo-wystawienna, z filmową kuchnią i dla dzieci. Będzie także możliwość zwiedzenia zamku. Dużo atrakcji dla siebie znajdą zarówno fani klasycznej kinematografii wojennej, jaki i science-fiction.

Warszaty dla dzieci każdego dnia będą rozpoczynać się o godzinie 10.00. Pozostałe atrakcje i pokazy zaplanowano w godzinach 10.00-18.00. O godz. 22.00 rozpocznie się zwiedzanie zamku, na które trzeba wcześniej zarezerwować bilet.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 12.08.2019

 

Related Post