„Elektromobilność – zielone światło dla klimatu” tak nazywa się kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana przez Fundację Czyste Powietrze (organizator Szczytu Klimatycznego ToGetAir) w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat wpływu elektromobilności na środowisko naturalne, poprawę warunków życia i zdrowia ludzi oraz rozwój gospodarczy.
Zadaniem kampanii edukacyjno-informacyjnej „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu” jest wyjaśnianie wątpliwości i mitów, które narosły wokół samochodów poruszających się dzięki prądowi elektrycznemu. Akcja ma przedstawić realne korzyści płynące z posiadania auta elektrycznego.
Ambasadorem kampanii edukacyjno-informacyjnej „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu” jest Jakub Przegoński – kierowca rajdowy, były motocyklista, członek zespołu Orlen Team. Uczestnik rajdów w Dakarze (7. miejsce w 2017, 15. w 2016), wielokrotny Wicemistrz Świata Cross-Country FIM, Mistrz Polski w driftingu (2015 i 2017) oraz pasjonat biegania i kitesurfingu. W newonce.radio współprowadzi autorską audycję o motosporcie – „Jedźmy gdzieś”. Z udziałem Jakuba Przegońskiego emitowane będą spoty telewizyjne promujące elektromobilność.
W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu” realizowany będzie również ranking TOP 10 najlepszych przedsiębiorstw i instytucji w Polsce przyjaznych elektromobilności i zaangażowanych w rozwój zeromisyjnego transportu. Do udziału w nim będzie mogło zgłosić się każde przedsiębiorstwo, która ma w swojej flocie samochody w pełni elektryczne lub hybrydy PHEV oraz stosuje rozwiązania elektromobilne w codziennej działalności biznesowej.
Jednym z elementów działań promocyjnych kampanii edukacyjno-informacyjnej „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu”, a jednocześnie przybliżających samochody elektryczne i pokazujący ich możliwości będzie 6-cio odcinkowy program emitowany na portalu internetowym YouTube. W każdym odcinku wystąpi gości specjalny, który doświadczy użytkowania konkretnego auta elektrycznego. Odcinki serialu będą nawiązywać do programów typu docu-reality. W każdym programie dużą rolę odegra głos lektora, który z offu będzie komentował zadania i wyzwania, jakie stoją przed bohaterami. W ramach scenariusza zostaną przygotowane także dla gości specjalne utrudnienia – coś, czego się nie spodziewali, a co dzięki samochodom elektrycznym, ich funkcjom, czy możliwością będą mogli rozwiązać.
Partnerami kampanii edukacyjno-informacyjnej „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu”, są m. in. Fundacja Pozytywnych Idei, Agencja Informacyjna i Instytut Biznesu.
Agencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/23.11.2021