Doskonałe wyniki EPP na giełdzie w Johannesburgu

 

EPP – spółka inwestującą w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, przyniosła inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21 proc. To najlepszy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie. Stanowi on znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie – 25 proc.

 

EPP jest jedną z zaledwie kilku spółek z rynku nieruchomości, notowanych na giełdzie w Johannesburgu, które w ubiegłym roku zapewniły inwestorom pozytywne zwroty z posiadanych akcji. Podczas debiutu na JSE w sierpniu 2016 r. spółka ogłosiła strategię skupiania się na rynku nieruchomości handlowych.

Od tego momentu do chwili obecnej EPP podwoiła wielkość swojego portfolio, dodając w samym 2018 r. ponad 240 000 m² powierzchni do wynajęcia (GLA) i zwiększając całkowitą wartość posiadanych nieruchomości do ponad 2 mld euro.

 

„Skoncentrowanie uwagi na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, aktywnymi także na innych rynkach, które nie są tak atrakcyjne jak rynek polski”. – Skomentował sukces Hadley Dean – Prezes EPP.

W 2019 Społka stawia na nowe przedsięwzięcia i planuje zakup sześciu nowych nieruchomości.

„Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184.000 m² w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości. Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji, jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski”. powiedział Dean.

 

Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, oczekiwane jest w drugim kwartale 2019 roku. Ta nieruchomość w Warszawie ma być „perłą w koronie” w portfelu Spółki

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA).

Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835.000 m², a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach Polski.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 17.01.2019