„Czarno-biała i w kolorze”

„Czarno-biała i w kolorze” to najnowsza wystawa prezentowa w GALERII STALOWA w Warszawie. To wyjątkowy zbiór prac stworzonych przez znamienitych polskich grafików.

W Galerii STALOWA cyklicznie prezentowana jest twórczość malarska młodych polskich artystów.Co jakiś czas jednak Galeria organizuje wystawy przypominające o rodzimych twórcach grafiki artystycznej. Wśród kolekcjonerów cieszą się one o wiele mniejszym zainteresowaniem niż malarstwo, chociaż tworzenie ich niejednokrotnie pochłania znacznie więcej czasu, powodując powstawanie prawdziwych arcydzieł. Grafika polska jest powodem do dumy i można się nią śmiało chwalić. Prezentuje wysoki poziom oraz innowacyjność. Wystawa „Czarno-biała i w kolorze” jest wyjątkowym zbiorem różnorodnych odbitek graficznych. Wśród prezentowanych prac znajdują się linoryty, serigrafie, litografie oraz tak oryginalne techniki, jak fotograwiura, druk UV na siatce i na papierze czy suchy tłok. Ekspozycja zawiera prace młodych twórców połączone z dziełami  artystów już nieżyjących, takich jak Henryk Opałka czy Walenty Gabrysiak. Galeria STALOWA przygotowała także unikalną kolekcję grafik naszych artystów – Tekę Młoda Grafika Polska.

Na wystawie swoje prace prezentują: Iwona Cur, Walenty Gabrysiak, Agata Gertchen, Piotr Jędruszczak, Michał Kochański, Marta Kubiak, Henryk Opałka, Piotr Pasiewicz, Aleksandra Prusinowska.

Wystawę „Czarno – biała i w kolorze” można oglądać w GALERII STALOWA przy ul. Stalowej 26 w Warszawie od 5 do 29 lutego 2020 roku. Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00 oraz w soboty od 12:00 do 17:00.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /now/ 09.02.2020

Related Post