Zrzucamy się coraz chętniej

 

Czy Polacy są coraz hojniejsi? Najwyraźniej przekazywanie pieniędzy przez internet na różne cele cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

Zrzutka.pl to serwis umożliwiający łatwe zorganizowanie zbiórki pieniężnej na dowolny cel – od działalności typowo charatatywnej po projekty artystyczne. Z pomocą bankowości elektronicznej przekazywanie środków na dowolny cel jest proste i szybkie. I taka forma dzielenia się z innymi podoba się coraz bardziej Polakom.

Serwis Zrzutka.pl poinformował, że w pierwszym półroczu 2018 r. Polacy wpłacili na zbiórki za pośrednictwem portalu 15 761 980 zł.

To o 191% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Średnia wysokość wpłaty na pojedynczą zrzutkę w tym roku wyniosła aż 65 zł.  Zaś sama liczba założonych zbiórek zwiększyła się o aż 369%. W pierwszym półroczu 217 r. była to liczba 16 856 zbiórek, a w ostatnich sześciu miesiącach wzrosła do ponad 62 tysięcy.

– „Jesteśmy największą platformą do zbiórek pieniężnych na dowolne cele w Polsce. Jest to dla nas ogromny sukces, ale jednocześnie wyzwanie. Na naszych barkach spoczywa bowiem odpowiedzialność za to, aby zbiórki za naszym pośrednictwem przebiegały bezpiecznie, jak najsprawniej i kończyły się z jak najlepszymi wynikami. Aktualnie pracujemy już nad kolejnymi rozwiązaniami technologicznymi, które zostaną wdrożone i zaprezentowane w przyszłości. Wśród nich będzie m.in. możliwość dokonywania wypłat na zrzutki z bankomatów i terminali płatniczych dostępnych w placówkach naziemnych. Nasi użytkownicy będę mogli także prosto i tanio wymienić 'salda zrzutki’ na waluty zagraniczne, a także błyskawicznie rozliczyć się ze znajomymi. Przygotowujemy się także do ekspansji na rynki zagraniczne. Kierunków oraz kolejności zdobywania nowych obszarów na razie jednak nie ujawniamy – powiedział współzałożyciel zrzutka.pl Tomasz Chołast.

Na zrzutka.pl możesz zbierać na dowolne cele  – serwis nie ma żadnych ograniczeń. Zbiórki mogą być prywatne np. na wspólny zakup prezentu dla znajomego i są wtedy dostępne wyłącznie dla osób posiadających link. Drugi rodzaj zbiórki to „zrzutki publiczne”, które są wówaczas widoczne dla wszystkich i każdy może je wesprzeć.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /EST/ 6.08.2018