Przestrzeń – inicjacyjne kino drogi. Miłość do tańca i Iga Górecka
Agencja Informacyjna: Iga Górecka, Paweł Kozłowski i Philip Lenkowsky to gwiazdy obrazu „Przestrzeń”, inicjacyjnego filmu drogi w reżyserii Piotra Januszkiewicza. Miłość do tańca łączy się z pytaniami, dotyczącymi własnych korzeni i poszukiwania swojego miejsca na świecie.
Spis treści
Iga Górecka gra tancerkę na życiowym wirażu
Główna bohaterką filmu „Przestrzeń”, w reżyserii Piotra Januszkiewicza jest Pola (Iga Górecka), która za wszelką cenę pragnie poznać swoją rodzinę. Dążenie do odkrycia swoich korzeni nieoczekiwanie zmienia się w przykry koszmar na jawie. Tuż przed castingiem tanecznym, który miał odmienić losy jej kariery zawodowej, Pola nieoczekiwanie odbiera telefon od biologicznego ojca (Philip Lenkowsky). Mimo tego, że Thomas – brat dziewczyny (Paweł Kozłowski),zniechęca ją do tego pomysłu, rezygnuje z przesłuchania i chce spotkać się ze swoim tatą. Konfrontacja z własną przeszłością i chęć poznania swojej tożsamości obraca jej życie o 180 stopni.
Film „Przestrzeń”, w reżyserii Piotra Januszkiewicza koncentruje się na stanie emocjonalnym głównej bohaterki Poli (Iga Górecka). Na drugim planie można zobaczyć obraz współczesnej Polski. Reżyser, Piotr Januszkiewicz, poprzez swoje doświadczenia w dokumencie łączy fikcję z pokazywaniem najszczerszej prawdy o ludziach.
Iga Górecka o swojej roli
„Wczoraj w kinie Atlantic odbyła się premiera filmu „Przestrzeń”, w reżyserii Piotra Januszkiewicza, w którym miałam przyjemność stać się główną bohaterką Polą.”- Powiedziała Iga Górecka – aktorka, odtwórczyni głównej roli w filmie „Przestrzeń”. – Dziękuję wszystkim twórcom i przybyłym widzom, dzięki za oklaski i rozmowy po projekcji, uściski i dobre słowa. Niech Przestrzeń otwiera się w świecie jak najszerzej, niech pięknie niesie swój oniryczny przekaz.” – Zaapelowała po premierze filmu Iga Górecka – aktorka, odtwórczyni głównej roli.
Młodzi artyści liczą na wsparcie
Premiera filmu „Przestrzeń” odbyla się 10 listopada 2023 r. w warszawskim kinie „Atlantic”. Twórcami są młodych artyści. Chcą aby film miało szansę obejrzeć jak najwięcej osób. Do tego potrzebne są pieniądze. Dlatego organizują zbiórkę na Zrzutka.pl. Każdy kto popoera młodą sztukę i chce pomóc zdolnym artstom, powinien zajrzeć na stornę internetową https://zrzutka.pl/kd4855 wesprzeć projekt pieniędzmi.
Piotr Januszkiewicz – reżyser i scenarzysta
Piotr Januszkiewicz – reżyser i autor scenariusza filmu „Przestrzeń”. Ukończył Kurs operatorski w AMA Film School w Krakowie. Student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach. Pierwszym filmem taśmie filmowej 35mm był „Michael”. Pracował przy filmie „Desolation” w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Później zrealizował film „Na szczęście”. Najnowszy jego obraz „Przestrzeń”.
Kamil Małecki – operator obrazu
Kamil Małecki – operator obrazu. Absolwent Realizacji Obrazu Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jego film dyplomowy „Skóra” („Skin”) był prezentowany m.in. na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019 r., Camerimage, New York Film Festival (gdzie został wyróżniony za reżyserię i najlepszy film studencki). Autor zdjęć do takich filmów krótkometrażowych, jak „Barbershop”, „Plum/Splash” czy „Miss”. Za swój najnowszy film „Ostatnie dni lata” otrzymał nagrodę za zdjęcia pod patronatem PSC (Polish Society of Cinematographers) na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Oprócz form fabularnych tworzy również obrazy bardziej ekspresyjne jak teledyski (Miuosh – Produkcja, Dach 2.0, Neony, The Party is Over – Lato Chłopcy kontra Basia – O tym jak zmarły bieda z nędzą) czy reklamy telewizyjne (Śląskie Kamienice). Na co dzień związany z Teatrem Śląskim w Katowicach, dla którego przygotowuje treści video, wizualizacji oraz jako operator kamery bierze czynny udział w takich spektaklach jak „Pod Presją” i „Kurt Gerron. Hitler oddaje miasto Żydom”.
Iga Górecka – aktorka, autorka, emocjonalna ekshibicjonistka.
Iga Górecka zawodowo zajmuje się uważnością, kieruje się zmysłami. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną Związku Nauczycielstwa Polskiego mgr pedagogiki pracy (2012) , Warszawską Szkołę Filmową, aktorstwo Nowych Mediów (2016Teacher of Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) – Institute for Mindfulness-Based Approaches (2023), a także Akademię Sztuki i Kultury – roczne warsztaty aktorskie, dwuletnie warsztaty aktorskie oparte na metodzie Violi Spolin i Lee Strasberg’a, dwutygodniowe intensywne warsztaty improwizacji wolnej – Akademia Sztuki i Kultury oraz szkołę dubbingu – warsztaty weekendowe. W 2017 zdała egzamin eksternistyczny Związku Artystów Scen Polskich dla aktorów dramatu. Od 14 roku życia pracowała jako modelka. Ostatnie produkcje w których brała udział to między innymi: serial telewizyjny „Skazana” w produkcji stacji TVN, „Krucjata”, „Sexify”, „O mnie się nie martw” (Netflix), „Zawsze Warto”, „Chyłka – Kasacja”, „Miasto”. Prowadzi autorski cykl eseistyczny – pamiętniki sensualne.
Paweł Kozłowski – aktor, tancerz
Paweł Kozłowski – aktor, tancerz. Jest absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Jego droga taneczna zaczęła się od Hip-Hop Dance, kształtując go jako tancerza. Po dziś dzień wykorzystuje wpływ hip-hopu w swojej pracy. Zdobywał wiedzę i umiejętności na temat tańca i teatru podczas obozów, konferencji, współpracy z polskimi i zagranicznymi artystami. Tańczył w Chińskiej Republice Ludowej, Republice Czeskiej, Republice Francuskiej, Królestwie Hiszpanii i Republice Włoskiej. Prowadzi warsztaty i lekcje tańca współczesnego oraz improwizacji.
Philip Lenkowsky – aktor
Philip Lenkowsky rozpoczął karierę jako klaun i żongler na ulicach swojego rodzinnego miasta Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Swoją karierę aktora zaczął od roli zabójcy w filmie Woody’ego Allena „Wspomnienie z gwiezdnego pyłu”. Pierwszy raz w filmie w Europie zagrał w filmie „Amadeusz” w reżyserii Milosa Formana. Następnie pracował przy mini serialu „Dune”. Obecnie mieszka w Warszawie, Wystąpił w filmach takich jak „Ziarnio prawdy, „Hel”, „Hiszpanka i Obywatel Jones”.
Agencja Informacyjna, Kultura /DEC/ 11.11.2023