„Żegnaj, mój synu” – film, który zamiast do kin trafi na platformę VOD.pl

Żegnaj, mój synu” to film w reżyserii chińskiego reżysera  Wanga Xiaoshueia. Produkcja zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. 24 kwietnia miała się odbyć kinowa premiera filmu, jednak w związku z panującą pandemią jego dystrybutor, Aurora Films, podjął decyzję o przeniesieniu jej do sieci.

Film opowiada rodzinną sagę obejmującą trzy dekady.Tło historii stanowią społeczne, polityczne i ekonomiczne nierówności przemiany, które miały miejsce w Chinach od początku lat 80. To opowieść o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Głównymi bohaterami są Yaojun i Liyun, niegdyś szczęśliwe małżeństwo. Piętno na ich życiu odcisnął tragiczny wypadek, w którym zginął ich ukochany syn. Celem życia pary stało się znalezienie ukojenia. Produkcja z głęboką wrażliwością opowiada o skutkach„polityki jednego dziecka” oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Reżyser Wang Xiaoshuei, posługując się historią jednostek, krytycznie przedstawia transformację, jaką w ciągu tych trzech dekad przeszły Chiny od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego

Film zdobył ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych. Jednym z najznamienitszych wyróżnień uzyskanych przez film „Żegnaj, mój synu” są Srebrne Niedźwiedzie ,które główni odtwórcy ról – Yong Mei oraz Wang Jingchun, odebrali na MMF w Berlinie.

W związku z panującą epidemią, dystrybutor filmu „Żegnaj, mój synu” zamiast odwoływać czy przekładać jego premierę, przeniósł ją do sieci. Decyzja pokierowana była wyjściem naprzeciw potrzebom widzów. Film będzie można zobaczyć na platformie VOD.pl już 2 kwietnia 2020 roku.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 30.03.2020