Niezbędna konieczność

 

„Niezbędna konieczność” to nowa francuska komedia romantyczna w najlepszym wydaniu. Reżyserem obrazu jest Erwan Le Duca, którego uważa się za następcę takich mistrzów Kina jak Wes Anderson czy Aki Kaurismäki.

 

„Niezbędna konieczność” to ujmująca, chwilami zaskakująca komedia o niełatwych międzyludzkich relacjach i poszukiwaniu miłości. Jest w niej miejsce na śmiech, ale i momenty wzruszenia. Film był prezentowy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

 

Bohaterem filmu ”Niezbędna konieczność” jest kapitan policji. Prowadzi on spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku.

Każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną. Policjant wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca, prowadząca popularną audycję w radiu, matka policjanta rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette…

Reżyserem filmu „Niezbędna konieczność” jest Erwan Le Duc. Napisał scenariusz i wyreżyserował cztery krótkie metraże, wśród których znalazł się „Soldat Vierge”, zakwalifikowany w 2016 roku do Tygodnia Krytyki festiwalu w Cannes. Pracował również jako dziennikarz sportowy, pisząc regularnie do gazety „Le Monde”. „Niezbędna konieczność” to jego pełnometrażowy debiut.

Film w Polsce będzie można oglądać w kinach od 13 września 2019.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /BEJ/ 10.09.2019