Malwina de Brade i jej średniowieczne baśnie

Magia średniowiecznych miniatur oraz legend o księżniczkach i zamkach powraca za sprawą niezwykłej artystki Malwiny de Brade. Okazją jest najnowsza wystawa malarki organizowana w warszawskim Koneserze.

 

Malwina de Brade to bardzo aktywna zawodowo i mocno zaangażowana społecznie artystka.

Ma na swoim koncie mnóstwo wystaw (zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych) na terenie całego kraju. Zajmuje się także promocją artystów, publikując o nich artykuły w piśmie „LiryDram” oraz organizując wystawy. Od lat jest komisarzem pleneru malarskiego odbywającego się w Starych Żukowicach. Przez dwa lata współorganizowała Festiwal Sztuki Jeździeckiej. Zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, fotografią, grafiką warsztatową i animacją. Artystka współpracowała z marką odzieżową Hand Made Store, prezentującą ubrania i akcesoria z wzorami projektowanymi przez niezależnych artystów. Jej grafiki znalazły się na koszulkach i T-shirtach marki. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i międzynarodowej grupy fotograficznej Szare Dni.

 

 

Ważniejsze wystawy: Galeria Cavaletto, Sandra Spa, Karpacz 2018; Hanza Pałac, Warlubie, 2018, Buduar niedzielnych dandysów, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, 2017; Do widzenia do jutra, Warszawa 2017; Dom Kultury w Tarnowie 2016; Tropy, Centrum Kultury Śląskiej, Nakło Śląskie, 2014r. Bestiariusz, Warszawa 2013; Malowany świat Singera, Instytut Żydowski, Kraków 2011; Szare Dni, Galerie le Cerisier, Paryż 2010; Czas zapamiętany, C.S.W, Warszawa 2007; Autoportrety, Galeria NOS, Tarnowskie Góry 2006.

 

„Średniowieczne baśnie” – wystawa malarstwa Malwiny de Brade będzie otwarta od 26 stycznia do 16 lutego 2019 roku w Centrum Praskim Koneser (Plac Konesera 10 A, Warszawa, wejście od ulicy Białostockiej, lokal przy księgarni Świat Książki).

Ekspozycje będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia Konesera. Kuratorem wydarzenia jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 23.01.2019