Finał IV edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

 

Zakończyło się IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni – jeden z najpoważniejszych kongresów społeczno-gospodarczych w Polsce. W jego trakcie 44 moderatorów przeprowadziło ponad 60 debat, w których wystąpiło blisko 400 dyskutantów. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy uczestników. IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni odbyło się pod honorowym patronatem Mateusza Morawieckiegoprezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej i przy jego udziale.

 

 

„Azymut skierowany w kierunku przyszłości wiąże się z wypracowaniem śmiałych i odważnych wizji, jakie są przedmiotem dyskusji na kolejnej edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, w którym mam przyjemność dziś uczestniczyć.”Uważa Mateusz Morawieckiprezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Podczas IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni debatowano w ramach kilkunastu bloków tematycznych dotyczących m.in. energetyki, ekonomii, gospodarki morskiej, polityki senioralnej czy geopolityki. Nowością w programie konferencji gospodarczej był Kongres 3W – woda, wodór, węgiel, współorganizowany razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

„Wkroczyliśmy w epokę, od której mogą zależeć kolejne dekady.” – Oświadczył Mateusz Morawieckiprezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej – „W świecie gwałtownie zmieniających się paradygmatów politycznych konieczne jest budowanie sieci partnerstwa. Poprzez działania Polski w ostatnich tygodni bardzo wydatnie te sojusze zostały umocnione. Udało się sprawnie przeprowadzić akcję ewakuacyjną z Afganistanu. Jest to dowód na to, że Polska potrafi pomóc swoim partnerom w potrzebie i umie przeprowadzić logistycznie tak skomplikowaną operację w warunkach frontowych. Dzisiaj pokazaliśmy, że w kryzysie stulecia uratowaliśmy miliony miejsc pracy, utrzymaliśmy naszą politykę społeczną, rozwijamy skrzydła inwestycji infrastrukturalnych – dzieje się tak dzięki naprawie systemu finansów publicznych.” – Uważa Mateusz Morawieckiprezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej

 

IV Forum Wizja Rozwoju w akcji

 

Pierwszy dzień konferencji zwieńczyła uroczysta Gala, podczas której odbyło się wręczenie Nagród Gospodarczych w siedmiu kategoriach. Laureaci wyróżnieni zostali spośród dwustu przedsiębiorstw i instytucji. Złotą Wstęgę Forum Wizja Rozwoju otrzymał Mateusz MorawieckiPrezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Nagrodę dla przedsiębiorstw najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną lub ekologiczną otrzymał Woj-Mar Mariusz Gustowski. Laur przeznaczony dla jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną otrzymał Galeon. W zakresie ekomobilności (wdrażania niskoemisyjnych i ekologicznych rozwiązań w transporcie) nagrodzone zostało Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej. Laur dla przedsiębiorstw, które po raz pierwszy oferują swoje rozwiązania na polskim rynku i istnieją nie dłużej niż 2 lata powędrował do E1 Krzysztof Sierżęga. Nagrodę dla przedsiębiorstw wdrażających lub rozwijających technologie informatyczne otrzymała spółka Sprint. Za innowacyjność nagrodzona została spółka Wireland. Natomiast nagrodę za zarządzanie, w którym wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem, otrzymała spółka Kruszywo.

 

Partnerem Generalnym IV Forum Wizja Rozwoju jest Polski Koncern Naftowy Orlen. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego, Węglokoks oraz KGHM Polska Miedź. Partnerem Głównym i Merytorycznym jest Grupa Lotos. Partnerem Głównym jest Totalizator Sportowy i Energa Grupa ORLEN. Partnerem Głównym i Partnerem Hackathonu jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto. Partnerami są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe oraz Fundacja State Of Poland. Jednym z partnerów medialnych jest Agencja Informacyjna.

 

Agencja Informacyjna , Gospodarka /DEC/ 28.08.2021