Bank oddaje bankomaty

 

Euronet przejął pełną obsługę wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Credit Agricole Bank Polska (ponad 570 urządzeń). Sieć bankomatów zarządzanych przez Euronet powiększyła się do około 8 000 urządzeń w Polsce.

Do zarządzanych już wcześniej przez Euronet bankomatów francuskiego banku Credit Agricole dołączy ok. 250 wpłatomatów i urządzeń dualnych. Euronet zapowiedział również rozpoczęcie procesu wymiany 180 bankomatów i wpłato-bankomatów na nowe urządzenia.

Klienci Credit Agricole nadal będą mogli korzystać z bankomatów i wpłatomatów w oddziałach banku na tych samych zasadach co dotychczas.

Tabela opłat i prowizji za korzystanie z bankomatów i wpłatomatów w oddziałach banku pozostaje niezmienna.

– “W Credit Agricole stale poszukujemy rozwiązań zwiększających naszą efektywność kosztową i operacyjną. Tutaj dbamy też bezpośrednio o klientów. Doradcy zyskają więcej czasu dla nich, ponieważ nie będą już zajmować się obsługą wpłatomatów w placówkach” – powiedział dyrektor Departamentu Płatności i Kart w Credit Agricole Mariusz Chmieliński.

“Nieustannie rozwijany przez Euronet outsourcing obsługi gotówkowej oraz wzrost liczby klientów w portfolio firmy umacnia naszą pozycję na rynku. Credit Agricole to kolejny bank, który dołączył do grona instytucji korzystających z naszej coraz szerszej oferty, wychodzącej poza standardowe usługi dostępne w bankomatach” – mówi country manager Euronet Polska Robert Midura.

Według raportu PRNews.pl. na koniec I kwartału 2018 roku w Polsce działało 23,8 tys. bankomatów.

Największą siecią dysponuje Euronet – 6000 bankomatów Euronetu działa pod marką własną, pozostałe to maszyny działające przy placówkach banków partnerskich. Drugą co do wielkości siecią bankomatów jest Planet Cash, które ma łącznie 6387 urządzeń pod swoją opieką. Na trzecim miejscu jest PKO BP, który ma 3169 bankomatów własnych.

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide – światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych. W Polsce firma działa od 1995 r.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /MAN/, 04.04.2018