Już ponad dwa miliony świadczeń przyznanych

 

300 złotych na dobry start dla dzieci? Sztandarowy program rządowy „Dobry start” już działa. Od początku lipca przyjmowane są wnioski, a w tej chwili trwają już wypłaty świadczeń rodzinnych na tzw. wyprawkę szkolną dla dzieci rozpoczynających lub kontynuujących naukę szkolną od września.

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już 1,93 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”. Zdecydowana większość z nich to wnioski złożone online. 2,06 mln – to liczba świadczeń już przyznanych.

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rodzice i opiekunowie złożyli do 17 sierpnia br. już 1,93 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”. Zdecydowana większość z nich to wnioski złożone online. 2,06 mln – to liczba świadczeń już przyznanych. –

– Zachęcam do składania wniosków jak najszybciej i do korzystania przy tym z prostej i wygodnej drogi elektronicznej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ponad 218 tys. wniosków złożonych zostało za pośrednictwem platformy Empatia, ponad 1,43 mln poprzez bankowość elektroniczną, a prawie 68 tys. – system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wniosek w programie może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wnioski można będzie składać także w trakcie roku szkolnego, jednak nie później niż do 30 listopada. Świadczenie jest przyznawane niezależnie od kryterium dochodowego.

Wsparcie rządowe powinno trafić do 4,6 miliona uczniów.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /EST/19.08.2020 r.