848 tysięcy dobrze wystartowało

 

300 złotych na dobry start? Nowy program rządowy już działa. Od początku lipca przyjmowane są wnioski, a w tej chwili trwają już wypłaty świadczeń rodzinnych na tzw. wyprawkę szkolną dla dzieci rozpoczynających lub kontynuujących naukę szkolną od września.

 

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej złożono już 2 miliony wniosków o świadczenie dobry start, z czego 1.300 tys. złożono drogą elektroniczną.

65% wniosków w programie “Dobry start” została złożona elektronicznie za pomocą systemu wspieranego przez usługę Profil Zaufany, Pocztę Polską i część banków.

Drogą tradycyjną, papierową wnioski złożyło , w tym drogą tradycyjną (papierową) złożono 700 tysięcy wniosków. Samorządy rozpatrzyły do 10 sierpnia w tym okresie przyznały 1,8 mln świadczeń i wypłaciły z programu „Dobry Start” prawie 254,6 mln zł.

Wsparcie rządowe powinno trafić do 4,6 miliona uczniów.

Do 10 sierpnia wypłacono rodzinom już ponad 848 tys. świadczeń z programu “Dobry start” co oznacza kwotę ponad 254 mln zł.

– Pamiętajmy, że wniosek o świadczenie z programu Dobry Start musimy złożyć do końca listopada. Złożenie wniosku jeszcze w sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia do 30 września – powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

 

Pierwsze wypłaty wyprawki szkolnej ruszyły już w lipcu 2018 r.  Wnioski można składać do 30 listopada. Świadczenie jest przyznawane niezależnie od kryterium dochodowego – więcej

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /MAN/ 20.08.2018

Related Post