Fotoplastikon

Piotr Łukasiewicz: Fotoplastikon – retrospektywa

Agencja Informacyjna: Ekspozycja „Fotoplastikon” Piotra Łukasiewicza to retrospektywna wystawa jego malarstwa. Historie ze swojego życia artysta ujął w kadrach i na płótnie, a także opisał słowem. „Fotoplastikon” Piotra Łukasiewicza to prezentacja obrazów powstałych na kanwie opowieści z życia malarza.

Gdzie i kiedy

„Wernisaż wystawy „Fotoplastikon” rozpocznie się w piątek 7 czerwca 2024 o godzinie 19.00 od wspomnień czasów, które przeniosłem na płótno.” – Zapowiada malarz Piotr Łukasiewicz, autor ekspozycji. – „Moje obrazy zostaną okraszone słowem i wspomnieniem chwil realnych. Zapraszam na spotkanie z moją twórczością. Będzie mi ogromnie miło gościć zwiedzających.” – Zapowiada malarz Piotr Łukasiewicz, autor ekspozycji! – Deklaruje malarz Piotr Łukasiewicz, autor wystawy „Fotoplastikon”.

Fotoplastikon tylko 2 dni

Wystawę „Fotoplastikon” Piotra Łukasiewicza będzie można oglądać tylko 2 dni – na wernisażu w piątek 7 czerwca 2024 roku, o godzinie 19.00 i podczas wydarzenia „Otwarte Ogrody” w sobotę 8 czerwca 2024 roku w godzinach 11.00-14.00 w Artefakt – rodzinnej pracowni artystycznej Anny, Piotra i Misi Łukasiewiczów, przy ul. Borsuczej 46, w Podkowie Leśnej.

Piotr Łukasiewicz o sobie:

„Malarstwem sztalugowym zajmuję się prawie 50 lat. Z pewnością jest to moja profesja, pasja i chyba też obsesja od kiedy już zaczyna się postrzegać otaczającą rzeczywistość jako obraz.” – Wyjaśnia Piotr Łukaszewicz – twórca wystawy „Fotoplastikon”. – „Moje malarstwo jest z pewnością zmieniające się, odkrywające coraz to nowe oblicza, poszukujące. Uproszczenie warsztatu, oczyszczenie płaszczyzny obrazu z większości środków warsztatowych, tj. m.in. koloru, perspektywy, kompozycji, powoduje że ujawnienie najbardziej subtelnych sugestii staje się łatwiejsze i prowadzi do szlachetnej syntezy zmierzającej do niczym nie zakłóconego przekazu.” – Uważa Piotr Łukaszewicz – twórca retrospektywnej wystawy „Fotoplastikon”.

Kim jest malarz Piotr Łukasiewicz?

Piotr Łukasiewicz – artysta Plastyk. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 50 lat. Jego obrazy to przede wszystkim subiektywna ocena tego co nas otacza. Celowo ograniczane środki malarskie pozwalają na łatwiejsze syntetyzowanie rzeczywistości. 

Ciągłe zmiany w malarstwie Piotra Łukasiewicza powodują, że często trudno znaleźć elementy wspólne w pracach malowanych w różnych okresach. Oczyszczenie płaszczyzny obrazu z większości środków warsztatowych, tj. m.in. koloru, perspektywy, kompozycji, powoduje, że ujawnienie najbardziej subtelnych sugestii staje się łatwiejsze.

Piotr Łukasiewicz – wystawy indywidualne 

Wybrane wstawy indywidualne Piotra Łukasiewicza: Centrum Kultury Bielany (Warszawa, 2001 r.), Centrum Kultury (Nadarzyn,  2002 r.), Centrum Kultury (Podkowa Leśna, 2003 r.), Centrum Kultury (Pruszków, 2006 r.), Centrum Kultury (Braniewo- 2013 r.).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji dotyczących kultury, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Kultura /dec/ 6.06.2024 Obrazy Facebook