Najciekawsze książki historyczne

Redakcja Polska Times Metropolia Warszawska wybrała pięć najciekawszych książek historycznych 2018 roku. Wśród nich znalazły się takie tytułu jak: „Poczet przedsiębiorców polskich”, której patronem merytorycznym jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego oraz „Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” pióra Piotra Gursztyna.

 

W rankingu znalazły się publikacje, które zdaniem redakcji wyróżniały się nowatorskim opisem przeszłości, ukazaniem jej mniej znanego oblicza, inspirujących intelektualnie a przy tym napisanych w sposób zachęcający do lektury.

 

Wśród najciekawszych książek, zdaniem redakcji, znalazły się obok wymienionych już „Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” pióra Piotra Gursztyna (Wydawnictwo Dolnośląskie) i „Poczet przedsiębiorców polskich” wydany przez Warsaw Enterprise Institute we współpracy z Fundacją im. XBW Ignacego Krasickiego, także następujące pozycje: “Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej” autorstwa Roberta I. Frosta (Dom Wydawniczy REBIS), „Biografie ulic. O żydowskich ulicach Warszawy: od narodzin po Zagładę” – napisana przez Jacka Leociaka (Dom Spotkań z Historią); „Epoka hipokryzji: seks i erotyka w przedwojennej Polsce”, której autorem jest Kamil Janicki (Znak Horyzont).

 

„Poczet przedsiębiorców polskich” to szczególna pozycja, w której zespół autorów opowiada o polskiej gospodarce, prezentując biogramy osób, które miały swój wkład w jej kształtowanie.

 

– „Wybieraliśmy te najciekawsze, nie najważniejsze postacie”. – Wyjaśnia Agencji Informacyjnej Marcin Rosołowski, jeden z autorów książki „Poczet przedsiębiorców polskich” . – „Ksiażka nie jest rankingiem, nie ma też ambicji zastąpienia naukowych opracowań. Ma jednak przybliżyć realia poszczególnych epok i pokazać, jak budowano sukces: własny, rodzinny, publiczny”. – Dodaje.

Więcej: https://polskatimes.pl/piec-najlepszych-historycznych-ksiazek-2018-roku/ar/c13-14040871

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /IWK/ 11.04.2019