W czasach nieoczywistych dobrze jest trzymać się razem

 

Zakończyła się V edycja Kongresu Next Generation. Wydarzenie, odbyło się w dniach 5-6 października 2020 roku w Poznaniu, zgromadziło ponad 250 uczestników stacjonarnych i online.

Czasy są trudne i nieoczywiste, ale niektóre wydarzenia udaje się zorganizować dzięki formułom hybrydowym. W taki właśnie sposób na początku października odbył się Kongres NextG organizowany przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Wydarzenie dedykowane jest młodemu pokoleniu przedsiębiorców z firm rodzinnych, którzy stanowią przyszłość zarówno polskich firm, jak i całej gospodarki.

W trakcie trwającego dwa dni wydarzenia, odbyło się 8 warsztatów praktycznych, dwa panele dyskusyjne z udziałem międzynarodowych i polskich paneli stów oraz 12 tematów sukcesyjnych. Tematem przewodnim Kongresu było „Future of Next Generation. Digital, smart, competent & professional!”. Nawiązuje on do roli, jaka przypada młodym sukcesorom firm rodzinnych w biznesowej przyszłości.

„Balans pomiędzy brawurowymi wyzwaniami w firmie a tradycyjnymi wartościami i impulsami z wewnątrz samego pokolenia Next Generation to źródło spokoju, siły i ładu firm rodzinnych” – mówi Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego dr Adrianna Lewandowska.

Do udziału w Kongresie Instytut Biznesu Rodzinnego zaprosił wielu uznanych zagranicznych ekspertów z obszaru firm rodzinnych. W panelach dyskusyjnych uczestniczyli m.in. Susanne Bransgrove, Guillermo Salazar czy dr Marta Widz, a także polscy praktycy i mówcy: Zofia Dzik z Instytutu Humanites, Roman Wieczorek, Szymon Trzebiatowski oraz dr Adrianna Lewandowska z ramienia Instytutu Biznesu Rodzinnego, a także sukcesorzy czołowych polskich firm rodzinnych jak ZPUE, PAK, Grupa Wróbel, Mitcar, Kaczmarski Group, Altom Design, Wajnert Meble, Dr Irena Eris, Werner Kenkel.

Po raz pierwszy w historii Kongresu odbyły się również sesje VIP z Mentorami. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem wśród młodego pokolenia rodzin biznesowych. Spotkania z Mentorem oko w oko było spotkaniem kuluarowym i odbywało się w małym gronie. Uczestnicy mogli poznać  liderów przedsiębiorczości na rodzimym rynku, porozmawiać z nimi, poznać historię rodzinną oraz firmy, a także zadawać pytania.

Kongres NextG pozostawił sukcesorów z wieloma niezwykłymi przemyśleniami. Pozyskali oni nowe inspiracje oraz relacje, nie tylko biznesowe, ale również prywatne.

„Relacje nie mogą być iluzją, a nasza rzeczywistość powinna być wspólna. Kluczowa kompetencja to wejrzenie w siebie, wartości i przeniesienie ich na DNA firmy” – mówi dr Adrianna Lewandowska.- „Te dwa dni pełnie były prelekcji, spotkań, wymiany doświadczeń, zdobywania nowej wiedzy, praktycznych warsztatów i ciekawych, tematycznych dyskusji. „Ufamy, że każdy z sukcesorów zabrał cząstkę tej wiedzy, która będzie rezonować w jego sercu i myślach jeszcze długo” – podsumowuje Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego dr Adrianna Lewandowska.

Kongres Next Generation odbywał się w formule hybrydowej, by umożliwić uczestnictwo jak największej ilości zainteresowanych osób. Instytut Biznesu Rodzinnego podjął wiele starań, by uczestnicy byli dobrze zabezpieczeni. W przygotowanych dla uczestników pakietach znalazły się m.in. stylowe maseczki, a jeden z wspierających wydarzenie partnerów zadbał o żele dezynfekujące i dozowniki.

Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /now/ 16.10.2020