XXXIV Wiosna Literatury w Gołotczyźnie

 

W piątek 16 czerwca 2023 roku w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, które jest oddziałem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbędzie XXIV Wiosna Literatury. Będzie to prawdziwe święto dla tych, którzy interesują się twórczością literacką.

XVIII Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego

W programie XXIV Wiosny Literatury w Gołotczyźnie o godz. 10.30 spotkania autorskie z pisarzami: w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie oraz w Szkole Podstawowej im. Stanisława Dobosza w Sońsku, a o godz. 12.30 złożenie kwiatów na grobach Aleksandra Świętochowskiego– wielkiego pozytywisty i Grzegorza Roszki – zmarłego dyrektora Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na cmentarzu w Sońsku.

Główne wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00. Będzie to spotkanie literacko-muzyczne w saloniku szlacheckim Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. W jego trakcie nastąpi rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Laur Posła Prawdy” przez jury pod przewodnictwem Wacława Holewińskiego, prezentacja nagrodzonych utworów przez laureatów Konkursu, a później koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie.

Na zakończenie XXIV Wiosny Literatury w Gołotczyźnie o godz. 16.00 odbędzie się Benefis prof. Kazimierza Świegockiego z okazji 80.rocznicy urodzin, laudację wygłosi oraz wydarzenie powadzi dr Artur Ziontek. Ostatnim punktem programu o godz. 17.00 będzie otwarcie wystawy Związku Literatów na Mazowszu „Podwójny Srebrny Jubileusz”

Juliusz Erazm Bolek – Sukces Roku 2023

Organizatorami XXIV Wiosny Literatury w GołotczyźnieMuzeum Szlachty Mazowieckiej W Ciechanowie, Oddział W Gołotczyźnie i Związek Literatów Na Mazowszu. Patronem medialnym wydarzenia jest Agencja Informacyjna.

Agencja Informacyjna, kultura, /DEC/ 31.05.2023