XV Międzynarodowy Bożonarodzeniowy Kiermasz Dobroczynny

 

Dobroczynność i charytatywność potrzebna jest przez cały rok. Wiele osób jest jednak mocno zajętych swoimi sprawami i trudnościami. Dobrym czasem dla aktywności w zakresie dobroczynności i charytatywności jest okres świąteczny i noworoczny. Z tej okazji od piętnastu lat Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM Spouses of Heads of Missions) podejmuje ważne działanie.

 

W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. odbędzie się XV Międzynarodowy Bożonarodzeniowy Kiermasz Dobroczynny, po raz pierwszy w Arena Centralnym Ośrodku Sportu Torwar Hali Sportowo-Widowiskowej w Warszawie, organizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy, na rzecz organizacji, wspierających osoby najbardziej potrzebujące. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

W 2022 roku  w XV Międzynarodowym Bożonarodzeniowym Kiermaszu Dobroczynnym będzie uczestniczyć ponad 50 ambasad. Na stoiskach będą sprzedawane  wyjątkowe przedmioty pochodzące z całego niemal świata, aby zebrać pieniądze, które zasilą  20 organizacji charytatywnych. Będzie to doskonała okazja do zakupienia unikatowych, świątecznych prezentów dla najbliższych oraz posmakowania potraw z rożnych państw.

 

„Wspólnym celem Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej w Warszawie jest dzielenie się kulturą krajów, z których pochodzą członkowie organizacji. Na XV Międzynarodowym Bazarze Charytatywnym będzie można kosztować nasze specjały oraz kupić rękodzieła. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na finansowanie społecznych i humanitarnych projektów.” – Zapowiada Nadine Schmit-Konsbruck – Przewodnicząca Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej w Warszawie, małżonka Ambasadora Luksemburga. – „Liczne stoiska różnych narodowości podkreślają ich kulturę pochodzenia. Odbędą się też tradycyjne występy muzyczne i taneczne są również zaplanowane na niedzielę, 4 grudnia 2022 r. w Arena Centralny Ośrodek Sportu Torwar Hala Sportowo-Widowiskowa w Warszawie. Zbiórka pieniędzy będzie tradycyjnie odbywać się w ciepłej atmosferze wielokulturowości i pozwala promować harmonię i braterstwo między narodami. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia XV Międzynarodowy Bazar Charytatywny, delektowania się wyśmienitymi potrawami z całego świata i oryginalnymi prezentami oraz radowania się tą ciepłą świąteczną atmosferą.” – Zachęca Nadine Schmit-Konsbruck – Przewodnicząca Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej w Warszawie, małżonka Ambasadora Luksemburga.

 

Juliusz Erazm Bolek: Monochrome

 

W roku 2021 dzięki honorowemu patronatowi Pierwszej Damy RP Pani Agacie Kornhauser-Duda, wielkiemu zaangażowaniu i darowiznom ambasad, a także hojności naszych sponsorów i ogromnemu wsparciu wolontariuszy, Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej w Warszawie zebrało fundusze, które zostały przekazane 25 organizacjom charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział ok. 4.000 osób. W tym roku Międzynarodowy Bożonarodzeniowy Kiermasz Dobroczynny, odbędzie się w Arena Centralnym Ośrodku Sportu Torwar Hali Sportowo-Widowiskowej, przy ul.  Łazienkowskiej 6A w Warszawie, w niedzielę, 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.00 do 19.00. Oficjalne otwarcie uroczystości zaplanowane jest na godz. 11.00.

 

Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM Spouses of Heads of Missions) od ponad 20 lat odgrywa aktywną i ważną rolę wspierającą międzynarodowych dyplomatów (szefów misji) akredytowanych i przebywających w Polsce. Celem organizacji jest wzajemne poznanie się poprzez odkrywanie różnorodności kulturowej i kulinarnej, a także ich nowego państwa goszczącego – Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM Spouses of Heads of Missions) jako klub towarzyski wita nowych członków i pomaga im zaaklimatyzować się w Polsce oraz znaleźć nowych przyjaciół w nowym środowisku. Organizacja przygotowuje spotkania, imprezy i zajęcia towarzyskie, aby zapoznać swoich członków z kulturą i historią innych państw, a także Polski.

Marek Majewski & Voice Factory: Szła kolęda po kolędzie

Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM Spouses of Heads of Missions) zbiera pieniądze na (wstępnie zaakceptowane) organizacje charytatywne w Polsce. Głównym wydarzeniem filantropijnym jest Międzynarodowy Bazar Charytatywny. Impreza jest organizowana od 2008 roku, w ostatnią niedzielę listopada lub pierwszą niedzielę grudnia, w miejscu odpowiednim pod względem bezpieczeństwa, wielkości i rangi. Fundusze zebrane na Międzynarodowy Bazar Charytatywny są w całości dystrybuowane do kilku zarejestrowanych organizacji charytatywnych, które koncentrują swoje wysiłki na Polsce. Te organizacje charytatywne są proponowane przez członków Stowarzyszenia, dokładnie sprawdzane przez Komitet Charytatywny zgodnie z wytycznymi, a następnie zatwierdzane przez Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM Spouses of Heads of Missions).

Agencja Informacyjna, Kultura /DEC/ 27.11.2022