Warszawski Dzień Zwierząt, ale nie tylko!

Organizatorzy Warszawskiego Dnia Zwierząt proponują idealne spędzenie niedzielnego czasu w Parku Fontann na Podzamczu, w Warszawie. Zapowiadają, że dużo będzie się działo i każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

W programie Warszawskiego Dnia Zwierząt w Parku Fontann na Podzamczu, w Warszawie, w niedzielę 22 maja 2022, w godz.12.00-18.00 zaplanowano m.in. porady adopcyjne, konkursy z nagrodami, prelekcje behawiorystek, bezpłatne czipowanie psów, darmowe porady żywieniowe doktora Jacka Wilczaka, spotkanie z Igorem Traczem – wielokrotnym mistrzem Polski Europy i Świata w wyścigach psich zaprzęgów, spotkanie z adopciakiem Blacky’m – mistrzem Polskiej Ligi nosework, strefa zabaw dla dzieci, oncert zespołu Bez Granic, wręczenie statuetek „Przyjaciel Schroniska Na Paluchu”, zlot psów adoptowanych z Palucha. Można przyjść ze swoimi czworonogami, a jeśli ktoś jeszcze nie ma swojego A może nie masz jeszcze zwierzaka i zastanawiasz się nad adopcją psa, kota, królika lub fretki albo po prostu chcesz zaangażować się w pomoc zwierzętom w naszym mieście i nie wiesz jak to zrobić? Wydarzenie poprowadzą wspaniali zwierzolubni dziennikarze – Marzena Rogalska i Michał Olszański.

W realizacji programu Warszawskiego Dnia Zwierząt w Parku Fontann na Podzamczu, w Warszawie uczestniczą: Schronisko Na Paluchu, Fundacja Przyjaciele Palucha, Grupa Pomocy Kotom MRAU, SOS Dla Jamników, Fundacja Zwierzęca Polana, Jokot, Fundacja Mikropsy – Mikropsy do adopcji, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Fundacja Królewska, Fundacja Przygarnij Królika, Znajdki, Fundacja Azylu Koci Świat, Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, Fundusz Migotkowy, OTOZ Animals Inspektorat Warszawa, Fundacja Bezdomniaki, Kundellos, Pruszkowski Dom Tymczasowy, Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis, Fundacja TROP, Fundacja Safe Animal, Drugie Życie Bulla, Fundacja DKMS, Dolina Noteci, PSOR – na ratunek psom, Lasy Miejskie – Warszawa, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Dolina Noteci.

W czasie trwania Warszawskiego Dnia Zwierzą w Parku Fontann na Podzamczu, w Warszawie będzie prowadzana również rejestracji dawców szpiku kostnego DKMS. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek, każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Każdy w wieku od 18 do 55 lat może zostać dawcą i może komuś innemu uratować życie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz oddać próbkę wymazu (nie pobierają próbek krwi). Zajmie około 7-8 minut.

O godz. 17:20 odbędzie się także koncert dla Schroniska na Paluchu zespołu „BEZ GRANIC” w składzie: Zuzanna Jankiewicz (wokal), Janek Świderski (gitara solowa), Mateusz Szwczuk (gitara prowadząca), Emilia Skorek (klawisze), Rafał Nycz (perkusja) i Jan Jakubowski (gitara basowa).Muzycy przedstawią specjalnie przygotowany na tą okazję premierowy utwór.

Agencja Informacyjna, Kultura, /BEJ/ 17.05.2022