Serce dla wolności

 

„Mazowsze w sercu Niepodległej” to bardzo interesujący projekt artystyczny. Inspiracją jest setna rocznica odzyskania przez Polskę wolności. Daje on szansę publiczności w historycznej podróży muzyczno–literackiej.

„Mazowsze w sercu Niepodległej” to specjalny koncert. W jego trakcie artyści prezentują najpiękniejsze utwory polskiej literatury muzycznej, fragmenty prozy i utwory poetyckie m. in.: „Pierwsza Brygada”, „Jak to na wojence ładnie”, „Tylko we Lwowie”, „Psalm stojących w kolejce”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Litania piwnic”, „Piosenka o mojej Warszawie”, „Wyzwolenie”, „Bądźmy dla siebie bliscy”, „Mistyka finansów”. Spektakl stanowi okazję do refleksji i wspomnień dotyczących najnowszych stu lat Polski.

 

 

W koncercie „Mazowsze w sercu Niepodległej” występują: Artur Gotz, Izabella Bukowska, Tomasz Gęsikowski, Stanisław Górka i Wojciech Machnicki. Śpiewających artystów wspierają muzycy: Zbigniew Rymarz (legendarny kompozytor i pianista, jednocześnie kierownik muzyczny tego projektu), Grzegorz Bożewicz (bandoneon) i Jakub Stanisław Mikulski (instrumentach perkusyjne). Przedstawienie wyreżyserował Tomasz Gęsikowski.

 

„Cieszę się, że zostałem zaproszony do udziału w serii koncertów „Mazowsze w sercu Niepodległej”. – Wyjaśnia Agencji Informacyjnej piosenkarz i aktor Artur Gotz. – „To szczególna chwila historyczna. Jest to okazja do zaprezentowania wspaniałego repertuaru, którego, gdyby nie rocznica zapewne nie miałbym okazji śpiewać.”

 

Koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej” został wyprodukowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie pod wodzą Pani Dyrektor Iwony Wujastyk i Kierownika Artystycznego Jakuba Milewskiego.

Patronat honorowy nad projektem „Mazowsze w sercu Niepodległej” objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Najbliższe koncerty odbędą się w Łosicach (Łosicki Dom Kultury, 23.08) i Mińsku Mazowieckim (Miejski Dom Kultury, 24.08).

 

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 16.08.2018