Senioriada

 

Seniorada” to ogólnopolskie międzypokoleniowe wydarzenie mające na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, z naciskiem na seniorów, ich rodzin i wnuków oraz osoby niepełnosprawne. Impreza odbywa się cyklicznie od 2011 roku w kilku miastach Polski. W 2022 roku „Senioradę” organizuje także Powiat Pilski.

 

W zdrowym ciele zdrowy powiat

 

Pilska „Seniorada” to wyjątkowy piknik dla seniorów z wieloma atrakcjami. Jest to pierwsze takie wydarzenie integrujące środowisko i o takiej skali. „Seniorada” organizowana przez Powiat Pilski odbędzie się w środę, 22 czerwca na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00.

 

W programie „Seniorady” przygotowanej przez Powiat Pilski m.in.: występ kabaretu DKD (Doczekać Końca Dnia), kiermasz rękodzieła, występy zespołów podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Opieki Społecznej,️ występ taneczny pilskich „Seniorit”, liczne pokazy: ratownicze, samoobrony, fryzjerskie, zumby. Ponad to porady zdrowotne i dietetyczne, a dla tych którzy nie szczególnie dbają o dietę pyszna bezpłatna grochówka. Całe wydarzenie w oprawie muzycznej Belgramu – Krzysztofa Belaka. Na finał zaplanowano zabawę taneczną. Organizatorem pikniku jest Starostwo Powiatowe w Pile i Odział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

 

 

Odział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile na swoim terenie ma wiele kół. Z reguły członkowie stowarzyszenia spotykają się we własnym gronie.” – Wyjaśnia Leokadia Figurniak – prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile. – „W 2022 roku po raz pierwszy, dzięki pomocy Pana Eliguusza Komarowskiego – Starosty Pilskiego jest organizowana „Seniorada”, która jest dużym spotkaniem, w którym uczestniczyć będą członkowie także innych stowarzyszeń i organizacji seniorskich. – Opowiada Leokadia Figurniak – prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

 

Na pilską „SenioradęPowiat Pilski zaprasza wszystkich seniorów, także te osoby, które nie są członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile czy innych stowarzyszeń, a mają ochotę ciekawie i miło spędzić czas. Spotkanie potrwa do godzin popołudniowych, tak długo jak seniorom sił i czasu wystarczy.” – Zachęca Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

 

Agencja Informacyjna, kultura, /DEC/ 21.06.2022