Eden ben Zaken fot. YT

Przebój na Niepodległość

 

W 2018 r. Polska obchodzi 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Jest to również rok 70-lecia powstania państwa Izrael. W Polsce główne obchody planowane są na 11 listopada, ale mieszkańcy Izreala bawią się już już w najlepsze przy przebojowych piosenkach w wykonaniu swoich gwiazd!

 

Niedawno Eden ben Zaken i Gali Atarii zaprezentowały specjalną, odświeżoną wersję piosenki “Hallelujah” przygotową na obchody 70-lecia powstania Izreala. Radosna melodia, tekst łączący świecki Izrael i tradycję judaizmu, do tego nowoczesny elektroniczny bit. Brzmi świetnie i porywa do tańca!

Rzucamy tę piosenkę jako wyzwanie dla polskich artystów – zróbcie coś równie radosnego i wpadającego w ucho z okazji 100. Niepodległej!

“Hallalujah” to piosenka kojarząca się Izrealczykom z sukcesem ich młodego państwa.

Gali Atari i zespół Milk and Honey tym utworem wygrali dla Izraela 24. Konkurs Piosenki Eurowizji w 1979 roku.

Piosenka została skomponowana przez Kobiego Oszrata ze słowami Szimrit Orr. Hebrajski utwór stał się międzynarodowym przebojem i doczekała się wielu wersji w różnych językach. W kwietniu utwór 1979 dotarł do pozycji 5. w UK Singles Chart. W 1999 roku utwór został wykonany na koniec finału 44. festiwalu Eurowizji przez wszystkich uczestników konkursu.

Nowa wersja “Hallelujah” wykonywana jest wspólnie przez Gali Atari i gwiazdę młodego pokolenia Eden ben Zaken.

Młodą artystkę prezentowaliśmy już wcześniej w Dziale Wideo: Eden zamiast Netty W nowej wersji piosenki pojawia się dodatkowa zwrotka napisana z okazji obchodów 70-lecia Izraela.

Czy doczekamy się w Polsce z okazji 100. rocznicy odzyskania wolności równie przebojowego utworu łączącego naszą współczesność, tradycję chrześcijańską i radość z wywalczonej wolności?

 

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /EST/, 8.08.2018

Fot. YT