Poezja terapią jest

To już XIX Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO. To święto jest celebrowanie przez Związek Literatów na Mazowszu.

XIX ciechanowska edycja Światowego Dzień Poezji organizowana jest pod hasłem „Poezja terapią jest”. Została zaplanowana w wigilię święta 20 marca (środa) 2019 r. Tego dnia zaproszeni poeci wystąpią w ośrodkach: DPS „Kombatant” w Ciechanowie (Wiktor Golubski), DPS Krubin (Zdzisław Zembrzycki), GOK Krasne (Lam Quang My)

Finał uroczystości zaplanowano o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

W programie: rozstrzygnięcie XVI Konkursu na Książkę Roku 2018 Związku (ocenę wydanych w 2018 r. przez ciechanowskich literatów książek przedstawi jury pod przewodnictwem Janiny Osewskiej), koncert poetycki „Wiernym pozostań”, oparty na wierszach Barbary Białowąs, w wykonaniu zespołu A MY TACY (instrumenty klawiszowe: Włodzimierz Tyl; śpiew: Alicja Bendkowska; recytacja: Barbara Białowąs) oraz otwarcie wystawy fotografii Janiny Osewskiej z Nowej Zelandii „Te Wai Pounamu – obrazy znalezione”.

Organizatorzy XIX ciechanowskiej edycji Światowego Dnia PoezjiZwiązek Literatów na Mazowszu, – Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, a partnerami: Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Ciechanowie, Dom Pomocy Społecznej Krubin w Ciechanowie, Gminny Ośrodek Kultury Krasne, Powiat Przasnyski, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Odział w Olsztynie.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 18.02.2019