Piękno, światło i czułość

Fotograficzną Triadę w pracach artystki tworzą: światło, chwila, detal. 23 maja 2018 r. Galeria Delfiny zaprezentuje wystawę zdjęć autorstwa Beaty Jarzębskiej „Światłoczułość”.

 

Beata Jarzębska w swoich fotografiach z gestów i spojrzeń układa niepowtarzalna formę. Nie poszukuje dla swojej sztuki podstaw krytycznych, nie wykorzystuje fotografii do demonstracji przekonań politycznych.

Celem twórczości Jarzębskiej jest poszukiwanie piękna w zwyczajności. Według Artystki sztuka nie powinna uciekać od piękna, unikać go.

Według Jarzębskiej brzydota, atrofia i rozpad zaczynają być równie masowe i nijakie jak produkty świata popkultury, wypluwane w niekończących się seriach przez azjatyckie fabryki. Im bardziej więc Świat Sztuki współczesnej ucieka od piękna i przyjemności, obawiając się utraty wyjątkowości, tym bardziej ją traci.

Wernisaż wystawy “Światłoczułość” odbędzie się 23 maja br. o godz. 18:30 w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10 lok. 2.

Beata Jarzębska zajmuje się fotografią od lat 90-tych. Zaczynała w branży modowej w Paryżu i Barcelonie, gdzie realizowała sesje m.in. dla agencji Next, Metropolitan, Ford, IMG. Zdjęcia wykonuje tradycyjnymi technikami, które poznała we Francji. Używa analogowych aparatów, powiększenia przygotowuje własnoręcznie na szlachetnych materiałach. Dzięki temu odbitki zyskują niepowtarzalny charakter. Prezentowała prace na wystawach w Polsce. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Wystawę „Światłoczułość” można zwiedzać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2 od 23 maja do 20 maja br. w godzinach otwarcia Galerii: pn.-pt. 13-19; sob. 13- 18.

Galeria Delfiny powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu i jest dzisiaj ważnym miejscem na kulturalnej mapie stolicy.  Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była przestrzenią, w której świat sztuki spotykał się ze światem biznesu.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /EST/ 23.05.2018

Fot. – fragment pracy Beaty Jarzębskiej.