Ostatki w maskach

To już ostatni moment uczestnictwa w karnawale w 2018 roku. Okazją jest Pierwszy Maskowy Karnawałowy BAL NA FOKSAL organizowany w Domu Dziennikarza w Warszawie, przy ul. Foksal 3/5.

Bal zaplanowano na wtorek 13 lutego 2018 roku czy w Ostatki (w niektórych rejonach Polski nazywane Śledzikiem) czyli inaczej zapusty, to jedno ze świąt ruchomych, które co roku wypadają w innym terminie. Zawsze jednak jest to ostatni dzień przed Środą Popielcową. Ostatki to ostatnia okazja, przed 40 dniowym postem, do wspaniałej zabawy i posilania się smakowitym jedzeniem.

Na Pierwszy Maskowy Karnawałowy BAL NA FOKSAL zaprasza osobiście Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński. W Komitecie organizacyjnym są oprócz Gospodarza: Anna Popek, Elżbieta Ruman i Marcin Wolski. Bal odbędzie się w reprezentacyjnej Willi Foksal. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na Fundację Solidarności Dziennikarskiej.

Muzykę podczas Balu zapewni znakomity zespół Artura Grudzińskiego. W progamie również koncert brazylijskiego piosenkarza Amilcara Batisty Cruza oraz premiera artystycznego kalendarza ściennego „Abstractivus”, którego autorami są Luiza Kwiatkowska i Juliusz Erazm Bolek, a został on wydany staraniem mecenasa sztuki Drukarni KDS. W trakcie Balu będzie także wiele innych atrakcji, m.in. walc kotylionowy, tradycyjne tańce z wodzirejem i loteria fantowa. Uroczystość poprowadzą: Anna Popek i Krzysztof Skowroński.

„Nic nas nie uratuje przed rzeczywistością” głosi sentencja na jednej z prac Juliusza Erazma Bolka, które będą wystawiane na Balu. I to z pewnością jest prawda. Następnego dnia będzie Środa Popielcowa i koniec hucznych zabaw.