“Noc Dziękczynienia” – horror Eli Rotha zawładnie kinami już w listopadzie!

Agencja Informacyjna: Jesień ta niesie ze sobą coś więcej niż chłodne powiewy i barwne liście – dla fanów mocnych kinowych wrażeń zapowiada się prawdziwa gratka! 24 listopada na wielkich ekranach zadebiutuje “Noc Dziękczynienia”, najnowsze dzieło Eli Rotha, mistrza horroru. Ten film to bez wątpienia wydarzenie, na które czekają miłośnicy dreszczyku emocji.

Nowy film grozy znanego reżysera

Eli Roth, znany z takich tytułów jak “Śmiertelna gorączka”, “Hostel”, czy “Życzenie śmierci”, tym razem zabiera widzów w podróż pełną grozy, inspirowaną zwiastunem z antologii “Grindhouse” – dzieła Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza z 2007 roku. Ten unikatowy projekt był hołdem dla niskobudżetowego kina pełnego przemocy i sensacji.

Indyk myślał o niedzieli…

Roth dzieli się początkami swojej wizji: “Wyobrażaliśmy sobie całą historię – dzieciak zakochany w indyku, którego ojciec zabija, potem tragedia rodziny i zemsta na całym mieście”. Te mroczne motywy znalazły swe odzwierciedlenie w “Nocy Dziękczynienia”.

Influncerka w obsadzie

Zaskakującym wyborem obsadowym jest Addison Rae – jedna z najpopularniejszych influencerek, która z TikToka przenosi się na duży ekran. Z 88 milionami obserwujących na TikToku, 40 milionami na Instagramie i 4,5 milionem subskrybentów na YouTube, jej obecność w filmie Rotha jest nie tylko odważnym, ale i strategicznym posunięciem. Rae, znana z romantycznej komedii “Cały on” oraz przeboju “Obsessed”, potwierdza swoją wszechstronność jako artystka.

Dołączają do niej gwiazdy takie jak Patrick Dempsey, znany z “Chirurgów”, oraz Gina Gershon z “Showgirls”. Za muzykę odpowiedzialny jest Brandon Roberts, z bogatym doświadczeniem w gatunku horror.

Mroczne Święto Dziękczynienia

Fabuła filmu przenosi nas do Plymouth, kolebki Święta Dziękczynienia, gdzie mieszkańcy opuszczają tradycyjne, rodzinne celebrowanie na rzecz konsumpcyjnego szału Black Friday. Rok później miasto nawiedza seryjny morderca, John Carver, realizujący swój złowrogi plan zemsty.

Pytanie, które wisi w powietrzu: czy mieszkańcom Plymouth uda się zatrzymać Carvera, czy też padną ofiarą jego dziękczynnego obłędu?

Nie przegap “Nocy Dziękczynienia” w kinach od 24 listopada – to film, który porusza, szokuje i z pewnością pozostanie w pamięci na długo po wyjściu z kina. Czy jesteś gotowy na tę mroczną, filmową ucztę?

Agencja Informacyjna, Kultura /EST/ 9.11.2023

Fot. – materiały dystrybutora