Nie czas umierać James Bond!

Na film „Nie czas umierać”, opowiadający o nowych przygodach agenta 007 Jamesa Bonda, kinomanom przyjdzie poczekać do 3 kwietnia 2020 roku. Jednak już jest pierwszy zwiastun obrazu, który daje przedsmak tego co wydarzy się wiosną w kinach.

 

„Nie czas umierać” to już 25 film poświęcony wyczynom brytyjskiego agenta MI 6 Jej Królewskiej Mości Jamesa Bonda. Po raz kolejny w roli głównej wystąpi Daniel Craig, najbardziej przekonywujący ze wszystkich aktorów, którzy podjęli to wyzwanie. Reżyserem filmu jest Cary Joji Fukunaga („Detektyw”).

 

„Oczekiwanie na nowego Bonda to uczucie, które łączy kolejne pokolenia miłośników kina”. – Wyjaśnia Kamil Śmiałkowski, autor książki „Bond. Leksykon”. – „Tak jak my dziś czekamy na Bonda numer 25, tak już ponad pół wieku temu widzowie czekali na kolejne części z Seanem Connerym. Daniel Craig w Nie czas umierać wciela się w agenta 007 po raz piąty i z pewnością ostatni. Jego czternastoletnia wachta w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości to czas odświeżenia serii i kilku zaskakujących zwrotów w jej tworzeniu: w fabułach, postaciach, ekipie. I chyba tego właśnie oczekujemy również po nowym filmie – aby nas zaskoczył. Ale powinien nas zaskoczyć, czerpiąc przy tym pełnymi garściami z wielkiego dziedzictwa Bonda. Dużo nawiązań do tradycji i jednocześnie dużo świeżości to misja niemal niemożliwa, ale w końcu od czego jest agent 007? Musi sobie radzić z podobnymi wyzwaniami. Tak czy inaczej, Bond ma się świetnie i z pewnością „nie czas umierać”.

 

W „Nie czas umierać” James Bond opuszcza czynną służbę, aby cieszyć się urokami życia na Jamajce. Niestety nie dane będzie mu zaznanie spokoju. Do Agenta 007 zwraca się jego stary przyjaciel Felix Leiter z Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) o pomoc. James Bond decyduje się do udziału w misji, której celem jest uratowanie porwanego naukowca. Zadanie okazuje się o wiele bardziej ryzykowne, niż pierwotnie się wydawało. Tropy naprowadzają agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

 

https://youtu.be/nZdLD31Pupg

 

Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw i Jeffrey Wright, wzmocnieni przez Anę de Armas, Daliego Benssalah, Davida Dencika, Lashanę Lynch, Billy’ego Magnussena oraz nagrodzonego Oscarem Ramiego Maleka, to obsada godna 25. odsłony Bonda.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /BEJ/ 08.12.2019