Monika Węgiel i Orkiestra Straussowska “Obligato” w Centrum Macierz Polonii

Noworoczne koncerty to piękna tradycja wielu ważnych instytucji życia kulturalnego. Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej k. Krakowa zaprasza na Noworoczny Koncert Galowy już 6 stycznia 2019 r.

Na Noworoczny Koncert Galowy w Centrum Macierz Polonii złożą się koncerty Orkiestry Straussowskiej “Obligato” oraz solistów: Sylwi Frączek i Sebastiana Marszałowicz.  Gwiazdą wieczoru będzie śpiewająca aktorka Monika Węgiel. 

Koncert odbędzie się 6 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Centrum Macierz Polonii, Wola Więcławska 58, 32-091 Kraków. Bilety kosztują od 70 do 110 zł.

Monika Węgiel to absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 2007 r.. Występuje w Teatrze im. Witkacego w Słupsku i Teatrze Współczesnym w Warszawie. W 2012 roku wydała swoją debiutancką płytę “Carte blanche”, na której znalazły się głównie utwory z repertuaru Edith Piaf.

Orkiestra Straussowska „OBLIGATO” powstała w Krakowie w 1992 roku. Założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Straussowskiej „OBLIGATO” jest Jerzy Sobeńko. Tworzy ją grupa wybitnych muzyków, zafascynowanych fenomenem muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku oraz jej wpływem na muzykę europejską. Na repertuar Orkiestry składają się walce, polki, miniatury, serenady, fokstroty, tanga, muzyka węgierska, bałkańska, hiszpańska, włoska i oczywiście polska. Ważną częścią repertuaru jest muzyka operetkowa, a także młodsza siostra operetki – musical.

Centrum Macierz Polonii to miejsce spotkań Polaków i Polonii, to miejsce licznych wydarzeń patriotycznych oraz rodzinnych. Centrum zostało otwarte w dniu 12 kwietnia 2012 przez Pierwszą Damy Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1989-1990 panią Karoliny Kaczorowskiej.  Wówcza wmurowano także kamien węgielny pod pomnik „MACIERZ POLONII” autorstwa wybitnego artysty rzeźbiarza prof. Czesława Dźwigaja. W 2015 roku Honorowym patronatem Centrum objęła Pani Anna Maria Anders córka Wielkiego Polaka Gen. Władysława Andersa.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /EST/ 05.01.19

Fot. Monika Węgiel – FB