Międzynarodowy dzień wirtualnej miłości

Pary coraz częściej poznają się przez Internet. W końcu to główny kanał komunikowania się w XXI wieku. Nic dziwnego zatem, że istnieje Międzynarodowy Dzień Wirtualnej Miłości. To święto wypada 24 lipca.

Międzynarodowy Dzień Wirtualnej Miłości został ustanowiony w 2001 roku, na wniosek przedstawicieli portali randkowych. Można powiedzieć, że to odpowiednik Walentynek.

Przez długi okres wielu nie mogło się przekonać do tego, czy rzeczywiście można zakochać się w kimś przez internet. Jest to jednak dobre miejsce szczególnie dla osób, które mają problem poznaniem kogoś w miejscach publicznych. Przykładowo na dyskotekach, czy w klubach. A takich ludzi jest zaskakująco dużo. Zazwyczaj dotyczy to introwertyków. Są to osoby nieśmiałe, ostrożne i bierne.

Gdzie można wirtualnie poznać miłość?

Wciąż istnieje wiele czatów internetowych, gdzie jest możliwość poznania online potencjalnego partnera. Na czatach aktualnie można zarówno losować przypadkowe osoby, do których napisze się jak i wybrać wśród tych, które wyrażają chęć na ogólnych kanałach. Wciąż popularne są także portale randkowe. Większość serwisów żąda jednak opłaty za pełne korzystanie. Z kolei na platformach społecznościowych, jak chociażby na Facebooku, istnieją również grupy gdzie, można poznać kogoś.

“Miłość jest skarbem tak bezcennym, że możesz świat cały kupić i nie tylko swoje, ale i cudze grzechy odkupić” – Fiodor Dostojewski.

Trzeba pamiętać, że w kontaktach online liczy się pierwszy krok i pierwsze wrażenie, czyli właściwie podobnie jak w rzeczywistym świecie. Jeżeli już ktoś decyduje się na poznanie kogoś przez Internet, to powinien znać podstawowe zasady kultury. Warto też poszukać wspólnych tematów z daną osobą, dzięki temu jest większa szansa, by zainteresować ją.

Przede wszystkim pamiętajmy – miłość to miłość. Niezależnie czy poznano daną osobę online, czy w rzeczywistości.

Agencja Informacyjna

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 18.07.2019, akt. 20.07.2022