Międzynarodowy Dzień Rodziny – dla człowieka

15 maja obchodzone jest święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZMiędzynarodowy Dzień Rodziny. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

W związku ze świętem Dnia Rodziny od kilku lat organizowana jest akcja „Dwie godziny dla rodziny”. Celem akcji jest propagowanie bezwarunkowej miłości i akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku oraz zaufania, czyli tych wartości, które można odnaleźć przede wszystkim w życiu rodzinnym. Hasłem tegorocznej akcji XI edycji globalnego ruchu społecznego Dwie Godziny Dla Rodziny jest hasło “Dwie godziny dla Rodziny. Dla człowieka”. Według organizatorów akcji filmy stwarzają wiele okazji do budowania oraz pielęgnowania więzi międzypokoleniowych. Wspólne oglądanie filmów czy nagrywanie własnych scenek w gronie rodzinnym, stanowią znakomitą okazję do zobaczenia bliskich w innym świetle.

Dla wielu ludzi i rodzin świat zmienił się niemal z dnia na dzień. W tym trudnym czasie wojny u naszego sąsiada, szczególnie istotne jest wsparcie, które otrzymujemy od bliskich, także wsparcie jakim my obdarzamy innych. Polacy i Polki zdali egzamin z Człowieczeństwa udzielając pomocy i goszcząc uciekinierów z Ukrainy – stwierdzają organizatorzy akcji na stronie kampanii.

W ramach kampanii społecznej prowadzonej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin organizowany jest także konkurs . Szczegóły oraz warunki udziału można znaleźć na stronie kampanii 2godzinydlarodziny.pl.

Agencja Informacyjna

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 14.05.2020