Lady Pank powraca do Stodoły

 

14 grudnia Lady Pank w warszawskiej Stodole zagra ostatni koncert w ramach trasy “LP1”.

 

Lady Pank zostało założone w 1981 roku. Skład często się zmieniał od tamtego czasu, ale trzon stanowili Jan Borysiewicz i Janusz Panasiewicz. Od tamtego czasu zespół wydał ponad 20 płyt.

 

Po 35 latach legendarna grupa zdecydowała się na remake swojego pierwszego albumu który nosił taki sam tytuł jak nazwa zespołu. Wtedy znalazło się na nim dziesięć piosenek i wszystkie były mocno lansowane na listach przebojów.

 

Utwory takie jak “Mniej niż zero”, “Kryzysowa Narzeczona”, czy “Zamki na piasku” do dzisiaj śpiewa na koncertach pokolenie w Polsce. Niemal po czterech dekadach te piosenki zyskały nowe aranżacje, a w nagraniach gościnnie udział wzięli między innymi: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki.

 

Bonusowo na płycie “LP1” znalazły się także utwory “Tańcz głupia tańcz”, “Mała Lady Punk” i “Minus 10 w Rio”.

 

“Mniej niż zero”:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BNknWDWTSoc[/embedyt]

 

W 2018 roku zespół rozpoczął promocję płyty “LP1”. Koncertom towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu lat 80-tych. 14 grudnia Lady Pank zagra ostatni koncert w ramach trasy, w warszawskim klubie Stodoła. Bilety dostępne w kasach klubu oraz na stronach internetowy stodola.pl i ticketclub.pl

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 17.08.2019

 

Fot. By Itokyl – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63160970