Koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan”

Wuhan – miasto w środkowych Chinach, to właśnie tam na początku grudnia pojawiła się nowa odmiana koronawirusa nazywanego wirusem z Wuhan. 27 lutego 2020 roku w Filharmonii Narodowej odbędzie się organizowany przez Warszawską Izbę Gospodarczą koncert charytatywny „Solidarni z Wuhan”.

Koronawirus z Wuhan COVID-19 ( wcześniej oznaczany jako ncov-2019) to wywodzące się od zwierząt drobnoustroje atakujące układ oddechowy i pokarmowy. Objawami przypomina grypę.  Na początku grudnia 2019 roku świat obiegła informacja, że jego ofiarami padają ludzie, a epidemia wybuchła w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. W ciągu kilku tygodni koronawirus z Wuhan stał się postrachem dla całego świata. Obecnie liczba zakażonych przekroczyła 71 tys, a liczba ofiar śmiertelnych szacowana jest na 1800.

Samorząd gospodarczy podjął inicjatywę charytatywną, której efektem jest koncert „Solidarni z Wuhan”, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na zakup masek ochronnych i materiałów higienicznych dla wskazanych przez Ambasadę Chin w Polsce sierocińców w Wuhan lub innej miejscowości.

Na koncercie prowadzonym przez Jarosława Kreta wystąpi plejada znakomitych artystów prezentujących różne klimaty. Na scenie wystąpią: Golden Life, Vadim A. Brodski, Julia Gąsiorkiewicz, Maria Pomianowska, Jan Wojdak, Marta Zalewska, 8 Hands Quartet, Anna Krysztofiak oraz 2Late.

„Koncertem chcemy zwrócić uwagę na fakt, że w obliczu zagrożenia epidemiologicznego wszyscy jesteśmy równi. Wirus nie zna granic, nie wybiera i atakuje tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy, zwłaszcza najsłabszych. Nie omijajmy obojętnie problemu tylko dlatego, że zaistniał 8 tysięcy kilometrów od nas. W chwilach trudnych bądźmy solidarni!” – apelują organizatorzy koncertu.

Inicjatywę wsparli także producenci innowacyjnych środków do dezynfekcji, przyjaznych środowisku, produkowanych na bazie probiotyków. Dzięki odpowiedzi na apel „Solidarni z Wuhan” oraz złożonym deklaracjom wsparcia cena biletu na koncert będzie wynosić jedynie 40 złotych.

Koncert charytatywny pt. „Solidarni z Wuhan” odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, 27 lutego br. o godz. 19:00.

Wejściówki na koncert dostępne są on-line pod linkiem:

http://solidarni.szef.co/formularze/koncert-charytatywny/

Inicjatywę można wspomóc także w formie datków na konto bankowe Warszawskiej Izby Gospodarczej dedykowane wydarzeniu. Nr konta bankowego:83 1160 2202 0000 0004 5688 0465, wpłata tytułem: wsparcie koncertu charytatywnego „Solidarni z Wuhan”.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /now/ 18.02.2020