James Bond: Nie czas umierać

Człowiek znany jako 007 nigdy nie umiera! Nic dziwnego, że najnowszy film o super agencie Jej Królewskiej Mości Jamesie Bondzie brzmi: “Nie czas umierać”. To już 25 opowieść o 007.

 

Agent 007 po raz pierwszy pojawił się w kinie 5 października 1962 za sprawą filmu „Doktor No”. W postać Jamesa Bonda wcielił się wówczas Sean Connery. W londyńskim kinie Pavilion, obok twórców filmu, pojawił się wówczas także Ian Fleming, autor książek o Bondzie. Film odniósł oszałamiający sukces – okazał się najbardziej kasowym filmem roku w Stanach Zjednoczonych, przy czym dochód sześćdziesięciokrotnie przekroczył jego budżet! Kolejne części serii cieszyły się równie gorącym zainteresownaniem widzów. Ostatnie dwa filmy o Jamesie Bondzie to „Spectre”, który przyniósł 880 milionów dolarów i był numerem jeden box office’u w 81 krajach oraz „Skyfall”, który zarobił na całym świecie 1,1 miliarda dolarów.

Jako James Bond w „Nie czas umierać” („No Time To Die”) już po raz piąty wystąpi Daniel Craig.

Reżyserem filmu jest Cary Joji Fukunaga („Detektyw”). W obsadzie najnowszego filmu o 007 występują aktorzy znani z wcześniejszych produkcji: Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw i Jeffrey Wright, a dołączyli do nich Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen oraz nagrodzony Oscarem za rolę Freddy’ego Mercury’ego Rami Malek, który wcielił się w czarny charakter.

 

W „Nie czas umierać” James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce.

Jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. Według zapowiedzi James Bond odwiedzi polskie kina 3 kwietnia 2020 roku.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /BEJ/ 24.10.2019