„Jak ziarnka piasku” w Koneserze

„Jak ziarnka piasku” to książka, której autorką jest Joanna Jagiełło. Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych uznało to wydawnictwo za książkę roku 2018. Teraz jest okazja spotkania z pisarką i rozmowa o tyj ważnej książce młodzieżowej.

 

„Jak ziarnka piasku” Joanny Jagiełło to poruszająca i wywołująca mocne emocje historia od dwóch dziewczynach, których więź została przerwana przez samobójstwo jednej z nich. Przed drugą stanęło wyzwanie jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Staje się to poważnym zadaniem, albowiem bohaterka traci także: ojca i psa. Niepowodzeniem kończy się związek z chłopakiem, natomiast matką trudno jest jej nawiązać pozytywną relację. To wszystko sprawia, że zagubiona trafią wir zła, gdzie upokorzenie miesza się z szantażem i strachem. To wszystko zmusza dziewczynę do działania. Musi wziąć sprawy w swoje ręce, bo inaczej zginie. Książka adresowana jest do młodzieży, która ukończyła czternasty rok życia oraz dla rodziców i opiekunów dzieci, ze względu na odkrywania świata współczesnych nastolatków.

 

Książka „Jak ziarna piasku” została wyróżniona prestiżową i praktycznie jedyną w Polsce nagrodą dla książek młodzieżowych przyznawaną przez polskiej sekcji IBBY (ang. International Board on Books for Young People, pol. Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych).

W środę, 20 marca 2019 roku, o godz. 19.00, będzie okazja do spotkania się z Joanną Jagiełło. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „spotkanie z książką”, organizowanego przez „Power of Art” pod patronatem Związku Pisarzy, w  Centrum Praskim Koneser (pl. Konesera 8 w Warszawie). Imprezę poprowadzi Juliusz Erazm Bolek.

 

Joanna Jagiełło jest autorką powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań dla dzieci i dorosłych oraz malarką i piosenkarką. Jej pierwsza książka „Moje pierwsze donikąd” ukazała się w 1997 roku. Sławę przyniosła jej powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem”, która była nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W ramach serii wydawniczej Plus Minus 16 wydawnictwa Literatura ukazały się także: „Czekolada z chili” i „Tiramisu z truskawkami”. Dla wydawnictwa Egmont napisała dwie książeczki z programu „Czytam Sobie” („Oko w oko z diplodokiem” i „Babula Babalunga”). W ramach serii „Poczytaj ze Mną” ukazał się jej minikryminał „Różowe babeczki”. W wydawnictwie Nasza Księgarnia opublikowała „Zielone martensy” i „Taki wstyd”.

 

 

Patroni Medialni i Partnerzy: Agencja Informacyjna, Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej, Art ImperiumCentrum Praskie Koneser, Przedsiębiorcy@eu, Praska Ferajna, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków, Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, Wawa4Free, Klitka Atelier, Związek Artystów Plastyków i Związek Pisarzy. Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z wydarzeń: Facebook: Power of Art.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /DEC/ 17.03.2019