Il Volo świętuje dziesięciolecie istnienia. Jak? „Musicą”

Włoskie trio Il Volo nie zwalnia tempa. Po listopadowym, latynoskim i dość chłodno przyjętym krążku „Amame”, zaledwie trzy miesiące później na półki sklepowe trafia „Musica” –  11 utworów utrzymanych w sprawdzonym, romantycznym klimacie pop opery.

Gianluca Ginoble, Piero Barone i Ignazio Boschetto obchodzą w tym roku dziesięciolecie kariery muzycznej. Tę okazję postanowili uczcić wydaniem piątego studyjnego albumu pt. „Musica”.  Płyta trafiła do sklepów 22 lutego.

Zdaje się jednak, że wyzwanie #tenyearschallenge nie dotyczy zespołu. „Musica” nie odstaje gatunkowo od poprzednich albumów – „Grande amore” (2015) czy „We Are Love” (2012). We wszystkich 11 piosenkach śpiewacy dają popis swoim operowym zdolnościom.

Promujący krążek utwór „Musica che Resta” zaprezentowano po raz pierwszy na tegorocznym konkursie w San Remo.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=6NaPnoAIPSM[/embedyt]

 

Na płycie znajdziemy również odświeżone aranżacje piosenek Maria Lanzy i Luisy Di Meo, Jose Jose czy Gianny Nannini.

„Podsumowując, najnowszy album ‘Musica’ od Il Volo to hołd oddany włoskiej muzyce. Totalnie różni się od ostatniego, mocno latynoskiego brzmienia grupy z płyty ‘Amame’. Znajdziemy na nim zarówno nowe kompozycja tria, jak i znane piosenki gwiazd z włoskiej sceny muzycznej.” – napisał na swoim blogu krytyk Damian Moskal.

 „Musica” nie jest jedynym sposobem na świętowanie dekady na scenie. W połowie czerwca trio rozpoczyna trasę Musica Tour.

W grudniu ubiegłego roku na koncercie w Atlas Arenie obiecali, że już planują odwiedzić nasz kraj ponownie. Wszystko wskazuje na to, że dotrzymają słowa, ponieważ  14 września zawitają znów do Polski i wystąpią w Gliwicach.

Barone, Boschetto i Ginoble założyli Il Volo w 2009 roku, mając kolejno 16, 15 i 14 lat. Poznali się podczas drugiej edycji włoskiego talent show, gdzie podczas jednego z odcinków zaśpiewali wspólnie utwór „O Sole Mio”. W 2015 roku wzięli udział w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie utworem „Grande Amore” wywalczyli 3. miejsce.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=w1f6o1HQBvg[/embedyt]

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KLWA/ 26.03.2019

Fot. materiały prasowe