Galaktyczne ogrody w Warszawie

Wystawa „Galaktyczne ogrody” Anny Kossakowskiej zaprasza widzów w swój kosmiczny świat. Wibrujące ogniki kolorów pędzą w stronę kreujących się w nicości centrów i spontanicznie wracają, zostawiając ślady tej świetlistej drogi. W obrazach Anny Kossakowskiej, prezentowanych na ekspozycji, nic nie jest stałe. Ciągły ruch, zmiana i przeobrażanie się form pulsuje wielobarwną energią. Trzecie oko otwiera się i wraz ze źrenicą zmienia swoje barwy. Nieustająca niespodzianka, wynikająca z intensywnej radości tworzenia, to jedyna stała w obrazach malarki.

 

„Galaktyczne ogrody”  to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie, zainspirowanych pięknem i niepowtarzalnością ludzkiego oka, oraz centryczną, otwartą kompozycją i niezwykłymi przemianami tego organu w trakcie przebywania w świetle i mroku.

 

 

Kurczące się i zwężające źrenice stanowią tu punkt centralny, z którego ta barwna, migotliwa opowieść bierze początek. W niektórych obrazach Anny Kossakowskiej podobieństwo do pierwowzoru z natury zaciera się i kompozycja zdaje się już żyć własnym życiem, połyskując i nieomal drgając. Kolejne fale barwnych plam rozchodzą się od środka we wszystkich kierunkach, jak kręgi na wodzie po wrzuceniu weń kamyka. Pozostają już tylko kolory i światło wędrujące w przestrzeń.

 

Ekspozycja „Galaktyczne ogrody Anny Kossakowskiej jest dostępna dla publiczności od 9 do 22 lutego 2019 r. w Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska 2 w Warszawie. Kuratorem wystawy jest Marcin Kokoszko.

 

 

Anna Kossakowska — artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa. Artystka tworząca w kilku technikach malarskich, prezentuje swoje obrazy na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i na świecie. Kurator wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne. Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L’ARTE”. Artystka koordynująca projekt Power of Art w Koneserze.  Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE.
Autorka i realizatorka artystycznych projektów dydaktyczno-rozwojowych. Prowadzi autorskie warsztaty z zakresu odkrywania własnego potencjału poprzez różne techniki plastyczne oraz malarstwa intuicyjnego.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 05.02.2019