Fragmenty wybrane Agaty Oryszyn

„Wierzę, że sztuka wychodzi poza zwyczajne zrozumienie codzienności, poszerza horyzonty widzenia, pokazuje, że jest coś więcej niż realistyczne widzenie świata.” – Mówi Agata Oryszyn, malarka nowo otwartej wystawy „Fragmenty wybrane”.

 

Na ekspozycji „Fragmenty wybrane” Agaty Oryszyn można zobaczyć sześć, wybranych przez autorkę, obrazów z cyklu „Private Spaces”. Prace zaprezentowane na wystawie można nazwać abstrakcją senną, czerpiącą z form zaobserwowanych we śnie, ale rozwiązanych przy użyciu barw, plam i płaszczyzn, polegających na przedstawieniu formy niedosłownej, sugerującej kształty abstrakcyjne. To historia, która zaczyna się od snu, wzajemnego przenikania się jawy z nierzeczywistością, których odzwierciedlenia możemy dostrzec w śladach pamięciowych w postaci mniej lub bardziej powiązanych wyobrażeń, myśli oraz przeżyć emocjonalnych i sytuacyjnych. To również opowieść o momencie przebudzenia, gdy inspiracją jest granica przejścia – niewidzialna, nieuchwytna, przepływająca i przenikająca.

Wystawę „Fragmenty wybrane” Agaty Oryszyn można oglądać w w „Takie miejsce” (ul. Stefana Okrzei 7/21 w Warszawie) do 14 kwietnia 2019 roku.

O ekspozycji cyklu „Private Spaces” Agencja Informacyjna szeroko pisała w kwietniu 2018 roku, uzupełniając depeszę zdjęciami obrazów. Z materiałem można się zapoznać pod linkiem: https://agencja-informacyjna.com/kultura/private-spaces-w-lodzi/

 

Agata Oryszyn wykształcenie artystyczne uzyskała w Akademii Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa.

Wcześniej ukończyła Architekturę Krajobrazu na Politechnice Warszawskiej. Tworzy głównie w technice olejnej, akrylowej i akwarelowej oraz grafice warsztatowej. Jest autorką wielu projektów indywidualnych oraz wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, współzałożycielką Grupy „Kierunek” oraz nieformalnej organizacji „Przestrzeń dla Sztuki”. Zajmuje się również organizacją wydarzeń artystycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 01.03.2019

Fot. Marek Śliwowski

 

Related Post