Festiwalowa płyta “Lato z radiem”

 

Od 5 lipca do sprzedaży trafiła płyta „Lato z radiem Festiwal 2019”. Album jest kwintesencją festiwalu “Lata z Radiem”, organizowanego przez Polskie Radio.

 

Festiwal miał inaugurację w dniach 28-29 czerwca w Zakopanem. Następne koncerty odbędą się w Pucku (19-20 lipca), Stalowej Woli (9-10 sierpnia) i Krakowie (30-31 sierpnia). W programie wiele gatunków muzyki, od alternatywnej, pop, po rock, jazz, muzykę klasyczną i filmową.

Wśród występujących artystów, między innymi: Daria Zawiałow, Perfect, Kortez, Nosowska, Smolik, Barbara Wrońska, Kapela ze Wsi Warszawa, Julia Pietrucha, Muniek Staszczyk, Skubas, Sławek Uniatowski i Chopin Univeristy Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.

 

“To płyta ważna, przebojowa, znaleźli się na niej artyści niebanalni, którzy cały czas nas zaskakują, wciąż mają coś do powiedzenia, a nade wszystko piszą fantastyczną muzykę. Na żywo będzie można ich posłuchać w czasie festiwalowych koncertów. Na program Festiwalu „Lata z Radiem” wpływ mają wszystkie anteny Polskiego Radia i na tej płycie to słychać.” – podkreśla Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki.

 

 

Track lista płyty „Lato z radiem Festiwal 2019“ (Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia):

 1. Polka Dziadek – Sygnał Lata z Radiem – Smolik remix
 2. Krzysztof Zalewski – Kurier
 3. Daria Zawiałow- Na Skróty
 4. Kortez – We dwoje
 5. Brodka- Varsovie (Unplugged)
 6. Perfect- Ludzie niepowszedni
 7. Julia Pietrucha – Nie Potrzebujemy Nic
 8. Uniatowski- Honolulu
 9. Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy – Samba Del Gringo
 10. Kayah – Dawaj w długą
 11. Smolik/Kev Fox – On The Quiet
 12. Kapela ze Wsi Warszawa – Bida Blues
 13. T.Love – Blada
 14. Barbara Wrońska – Nieustraszeni
 15. Skubas – Nie Mam Dla Ciebie Miłości
 16. Nosowska –  Ja Pas

Płytę będzie można nabyć przy okazji kolejnych koncertów, w sklepach muzycznych i poprzez stronę internetową sklep.polskieradio.pl.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 10.07.2019