Dorota Gawron: Końce & Początki

 

Dorota Gawron –  modelka, vice Miss Polonia i dziennikarka debiutuje z przytupem jako malarka swoja pierwszą indywidualna wystawą. Ekspozycja zapowiada się bardzo interesująco. Prace Doroty Gawron sprzedawane są w polskich i zagranicznych galeriach sztuki. Malarka współpracuję z Desa Unicum, Goypa w Warszawie i Kwadrat Art w Poznaniu.

 

Juliusz Erazm Bolek: Monochrome

 

Malarstwo jest dla mnie wyzwaniem i przyjemnością.” – Mówi Dorota Gawron o swoje sztuce. – „Inspiruje się naturą, która nadaje rytm rzeczywistości, fascynuje grą świateł oraz bogactwem faktur i kolorów. Za pomocą zestawień barw poszukuje skrajności w prostocie i harmonii. Szukam równowagi i piękna w kontrastowych siłach chaosu. Malowanie to dla mnie sposób na dotarcie do siebie. Fascynuje mnie abstrakcja – nigdy nie wiem do końca jaki będzie efekt mojej pracy ale intuicyjnie wyczuwam, w który momencie należy odłożyć farby.” – Wyjaśnia Dorota Gawron.

 

Wystawę „Końce & Początki” Doroty Gawron promuje na plakatach obraz „Kintsugi dla świata”. Jest to przesłanie o złączenie świata w pokoju i miłości. Artystka odwołuje się do starej japońskiej sztuki łączenia pękniętych naczyń jako metafory złączenia podzielonego świata i aktualnej sytuacji na Ukrainie. Sztuka Kintsugi sięga XVI wieku I dosłownie oznacza złote łączenie. Jest to stara technika i sztuka polegająca na łączeniu złotem potłuczonych elementów ceramiki.

 

Obraz „Kintsugi dla świata” namalowałam w dniu wybuchu wojny na Ukrainie w odpowiedzi na to co się dzieje, niezrozumienie i chaos jaki towarzyszył tamtym dniom.’ – Wyjaśnia Dorota Gawron. – „Moje Kintsugi dla świata jest próbą pojednania zwaśnionych światów i wyrzucenia z siebie emocji, jakie mi wtedy towarzyszyły. Proces powstawania mojego własnego kintsugi był nie do końca zamierzony. Efekt pęknięć farby uzyskałam przez przypadek..no ale w końcu ponoć przypadków nie ma.” – Dodaje Dorota Gawron.

 

Kama Zboralska: Kierunek sztuka

 

Premiera wystawy „Końce & Początki” Dorota Gawron odbędzie się 18 listopada 2022 r. o godz. 19:00 w Six Seasons Distillery (ul. Suwak 3, Warszawa), które jest nowym miejscem na mapie Warszawy. Organizatorzy zapowiadają, cokolwiek to znaczy „dużo kobiecej energii tego wieczoru!”. Wydarzenie otworzy wystąpienie Ewy Wilmanowicz o sztuce w naszej codzienności oraz koncert Adriany Krawcewicz.

 

Dorota Gawron – modelka i fotomodelka, I vice Miss Polonia 2006, Miss Bałtyku i Skandynawii (2007), reprezentantka Polski na konkursie Miss Universe w Meksyku i Miss International w Japonii. Jest absolwentką Wydziału Stosunków Międzynarodowych, Wydziału Dziennikarstwa i Wydziału Psychologii Reklamy na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Dorota Gawron była stypendystka programu mentoringowego dla kobiet – Vital Voices w Warszawie (edycja 2014), programu Leonardo da Vinci dla kobiet z przemysłu kreatywnego oraz Priority Area Culture w Sztokholmie dla wybranych projektantów mody z Polski. Ukończyła gender studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

 

Janina Wierusz-Kowalska: dom obrazów

 

W latach 2009-2012 Dorota Gawron była redaktorem naczelnym ogólnopolskiego magazynu o modzie ślubnej “Ślub Marzeń”. Współprowadziła także programy kulturalno-rozrywkowe w Telewizji Superstacja. W latach 2012-2018 rozwijała własną markę odzieżową dla kobiet Dorothe.

 

Ewa Wilmanowicz – mówca, wykładowca akademicki, doradca zarządów. Jest instruktorem w obszarze komunikacji z elementami przywództwa w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Absolwentka Universite d’Angers i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Specjalizuje się w narzędziach i strategiach zarządzania reputacją osobistą i organizacji. Wypowiada się jako ekspert w zakresie renomy i wiarygodności marki w magazynach branżowych i programach telewizyjnych. Autorka książki „Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu.” i „Wpływowy menedżer. Strategie budowania przywództwa i reputacji.

 

Adriana Krawcewicz – ilustratorka, portrecistka modowa oraz jedna z czołowych artystek na rynku NFT w Polsce i na świecie. Studiowała na London College of Fashion w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Tworzy ilustracje modowe, komponuje, pisze scenariusze klipów i nagrywa je. Jest także autorką filmów krótkometrażowych, które zostały nominowane m.in. w oficjalnej selekcji festiwali, takich jak Istanbul czy Canadian Fashion Film Festival. Współpracuje z największymi domami mody na świecie, np. Oscar de la Renta czy Robert Cavalli. Publikowała też w australijskim Vogue. Realizowała komercyjne projekty m. in. dla Oscar De La Renta, Vogue, H&M, czy Reserved, do osobistych ilustracji i teledysków modowych. Adriana współpracuje z Aurą Centrum i Galerią Warmińską przy tworzeniu modowego magazynu Fashion Time.

 

Six Seasons Distillery to klub artystyczny, restauracja, z kuchnią inspirowaną podróżami po świecie z wyraźną nutą afrykańską, destylarnia, bar, przestrzeń szkoleniowa – razem 770 mkw., w tym w piwnicach mała leżakownia do finiszowania ginu, w przestronnym przeszklonym nowoczesnym budynku. Projekt firmuje Grzegorz Młynarski. Pracował jako restaurator, zajmował się muzyką, klubami jazzowymi. Od 2010 roku z sukcesem działa w branży alkoholowej w Afryce, gdzie wraz ze wspólnikiem Blaise Menuet produkuje grog w Gaia Spirits na Wyspie św. Mikołaja (São Nicolau), należącej do archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Mają tam uprawy trzciny cukrowej, robią grog ze świeżo wyciśniętego soku z trzciny, według lokalnych receptur, w tym także starzony.

 

Agencja Informacyjna, Kultura /DEC/ 15.11.2022