Delfiaton 2018

 

Dzieła sztuki to najbardziej oryginalne i trwałe prezenty, których wartość rynkowa i sentymentalna wraz z upływem czasu rośnie. Z myślą o osobach, które szukają tego typu propozycji na bożonarodzeniową niespodziankę od Św. Mikołaja Galeria Delfiny przygotowała specjalną wystawę Delfiaton.

Pierwszy Delfiaton odbył się w Galerii Delfiny w 2002 roku.

Wystawa zainspirowana była pobytem Delfiny Krasickiej w Argentynie, gdzie jej przyjaciółka Sara organizowała tygodniowe wystawy przedświąteczne p.t. „Saraton”. Tę tradycję Delfina przeniosła także do swojej Galerii i tak powstał Delfiaton.

To już szesnasta edycja Delfiaton. Jest to zbiorcza ekspozycja malarstwa, grafiki, rzeźby, tkaniny i fotografii, blisko 40 wspaniałych artystów, zróżnicowana pod względem dziedzin sztuki.

Wystawa składa się z małych form, idealnych na świąteczne prezenty. Pomimo eklektyzmu form oraz mnogości artystów, biorących udział w wystawie, Delfiaton tworzy piękną całość jako przekaz. Bardzo istotne jest także doświadczenie osób aranżujących wystawę, dzięki czemu poszczególne obrazy mogą ze sobą „rozmawiać”.

W tegorocznym Delfiatonie swoje prace zaprezentują: Bogdan Augustyniak, Alina Bloch, Krystyna Brzechwa, Jolanta Caban, Jakub Dominik, Krzysztof Dzienkiewicz, Janusz Dziurawiec, Ryszard Gieryszewski, Magdalena Hajnosz, Anna Hlebowicz, Maria Jastrzębska, Agnieszka Kicińska, Roman Kirilenko, Emily Kitabatake, Krzysztof Kizlich, Dariusz Kowalski, Delfina Krasicka, Ewa Kubicka, Anna Lewandowska, Ewa Miazek, Piotr Młodożeniec, Stanisław Młodożeniec, Grzegorz Mroczkowski, Zbigniew Nowosadzki, Teresa Pastuszka–Kowalska, Krzysztof Pająk, Barbara Pszczółkowska–Kasten, Magda Raczko, Barbara Redlińska, Dorota Redlińska, Marek Ruff, Alicja Słowikowska, Cecylia Sołyjan, Anna Alicja Trochim, Adam Wieczorek, Paweł Wójcik i Anna Wszyndybył.

 

Prace tegorocznego Delfiatonu można oglądać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2 od 3 grudnia 2018 roku do 15 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Galerii w dni powszednie w godz. 13.00-19.00 oraz w soboty w godz. 13.00–18.00.

Galeria Delfiny to znaczące miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria przygotowała już ponad 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była także miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu. W Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wystawionych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 2.12.2018