Artyści dla niepełnosprawnych w Polskim Radio

 

12 września 2019 roku w sali koncertowej Polskiego Radia odbędzie się koncert “Artyści dla niepełnosprawnych”. Ideą wydarzenia jest zwiększenie świadomości Polaków na temat potrzeb i problemów osób z niepełnosprawnością.

 

Gwiazdami wieczoru będą Stanisław Soyka i Urszula Dudziak. Oprócz nich wystąpią znakomici artyści: Aneta Skarżyński, Izabela Kopeć, Oliwer Palmer, Marek Bracha, Paweł Mosiołek, VA BANK TRIO, Kwartet Rampa i Duet Kadar. Wszyscy wystąpią charytatywnie. W repertuarze znajdą się utwory z różnych gatunków muzycznych: pop, rock, klasycznej, czy też jazz. Większość ze wspomnianych muzyków mieszka za granicą.

 

Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na odbudowę domu  Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Warszawie na ulicy ul. Odrębnej 10 Fundacji Pomocna Dłoń. Dom 25 lat temu został zbudowany ze środków rodziców osób niepełnosprawnych. Przez pożar został zniszczony w grudniu 2018 roku.

 

Organizatorem i koordynatorem koncertu jest Fundacja POMÓŻ INNYM Ewy Krawczyk. Od lat wspiera osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny oraz działa w kwestii kształcenia tolerancji społecznej.

 

Wśród głównych partnerów fundacji jest Światowy Kongres Polaków. Stowarzyszenie zostało powołane w 2017 roku. Misją ŚKP jest organizacja lepszych mechanizmów współpracy pomiędzy Polakami mieszkającymi zarówno w ojczyźnie jak i za granicą. Między innymi mowa o pomocy prawnej ale także o podtrzymaniu tradycji narodowej i pielęgnowaniu polskości w różnych sferach życia.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda

Pozostali współorganizatorzy: Fundacja Emanio Arcus, Fundacja Pomocna Dłoń, Fundacja Nowa Wieś, Fundacja Polonia Union, Polskie Radio S.A..

 

Koncert “Artyści dla niepełnosprawnych” odbędzie się 12 września 2019 roku w sali koncertowej Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59. Początek o godzinie 18.00. Bilety można zakupić poprzez stronę internetową – polskieradio.bilety24.pl. Odbudowę domu można wesprzeć także wpłacając wybraną kwotę na zbiórkę internetową na pomagam.pl/2kfh5nqy.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /GRB/ 02.08.2019