“Ambasadorowa”

„Ambasadorowa” to temat spotkania z książką, które odbywa się w ramach projektu Power of Art w Koneserze – cyklu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które odbywają się w Centrum Praskim Koneser organizowanych przez grupę twórców różnych dziedzin sztuki i literatury.

„Ambasadorowa” opowiada o losach Ewy Winiarskiej, która przytłoczona odwiecznym protektoratem matki i zniechęcona biernością ojca, poszukuje upragnionej miłości, jako źródła życiowego spełnienia. Pragnąc sprostać wysokim wymaganiom rodzicielki, poślubia wybranego przez nią kandydata. Wiktor Krasts jest przyszłym ambasadorem, bogatym, szarmanckim i bardzo przystojnym. Nikt nie wie, że pod dobrze skrojonym garniturem kryje się oblicze bezwzględnego, cynicznego, wyzutego z uczuć despoty. „Tak” wypowiedziane przed urzędnikiem państwowym, rozpoczyna traumatyczną część życia Ewy Winiarskiej. Mąż staje się coraz bardziej agresywny i nieustępliwy, a próby łagodzenia konfliktów nie przynoszą najmniejszych rezultatów. Milczące przyzwolenie żony na wyjazd do Włoch, gdzie Wiktor Krasts otrzymuje prestiżową i dobrze płatną posadę ambasadora, staje się dla kobiety początkiem prawdziwego koszmaru.

W środę, 20 lutego 2019 roku, o godz. 19:00 odbędzie się Spotkanie z książką „Ambasadorowa”. Z bohaterką książki Beatą Gołaszewską, której prawdziwa historia życia stała się bogatą inspiracją do stworzenia tej opowieści, rozmowę poprowadzi Agnieszka Domeracka – doradca i mentor wspierająca kobiety w budowaniu świadomego życia pełnego poczucia własnej wartości. Spotkanie odbedzie się w Praskim Centrum Koneser, pl. Konesera 8 w Warszawie.

Patroni Medialni i Partnerzy: Agencja Informacyjna, Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej, Art ImperiumCentrum Praskie Koneser, Przedsiębiorcy@eu, Wawa4Free, Związek Artystów Plastyków i Związek Pisarzy. Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z wydarzeń: Facebook: Power of Art.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 19.02.2019